Cheap fruit Teas
On this page you will find fruit Teas at the lowest prices, more so all fruit Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is BASILUR KINGSLEAF Apple & Cinnamon, refill pack, 20 × 1.8 g marked at 2.59 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 270
BASILUR Christmas Fruit Assorted 40 × 1,8 g, cover
10.89 €
151.25 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 0.27 €/pcs - from 151.25 €/1 kg
BASILUR Without Hibiscus Assorted 40 × 1,8 g, cover
10.89 €
151.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, hibiscus, Strawberry, orange, stevia and rosehip - 0.27 €/pcs - from 151.25 €/1 kg
Apotheke Collection Teas with vitamins 60 × 1,5 g
10.90 €
121.11 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - the package contains three types of herbal flavoured teas with added vitamins
JAFTEA Christmas Tea Calendar 24 types of tea
10.90 €
259.52 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, black and fruity, bags, tea set, Czech, weight 42 g, composition lemon, Strawberry, jasmine, raspberry, passion fruit and mango - 0.45 €/pcs - from 259.52 €/1 kg
Pickwick Mix of Fruit and Green Teas
11.19 €
50.41 €/kg
Currently Unavailable
Tea - with a choice of flavours, 6 kinds - 0.09 €/pcs - from 50.41 €/1 kg
Pickwick Mix of Fruit Teas
11.19 €
50.41 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - with a choice of flavours, 6 kinds - 0.09 €/pcs - from 50.41 €/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 6 × 60 ml
11.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
BASILUR Fruit Infusions Assorted 60 bags, wrapper
11.39 €
105.46 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Mix of fruit teas, flavoured, portioned 60x1,8g; Ingredients: Forest Fruits - apple, elderberry, strawberry, raspberry, hibiscus, rosehip, creamy and vanilla aroma Orange...
English Tea Shop Everyday favourites 40x1,5g, mix
11.69 €
194.83 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 40 bags, 5 flavours - 0.29 €/pcs - from 194.83 €/1 kg
Basilur Fruit Infusions Assorted Vol. IIl 60 × 2 g
11.79 €
98.25 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, tea blend, weight 120 g - 98.25 €/1 kg
Teekanne On-pack World of fruits 3 × 20 sachets + mug
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - 3 species: Sweet Cherry, Fresh Orange, Forest Fruits
ETS Paper Collection RED 48 Bags Bio
12.59 €
174.86 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 0.26 €/pcs - from 174.86 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted paper 60 × 2 g
12.69 €
105.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.12 €/pcs - from 105.75 €/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 1 × 275 ml, 4 × 60 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
Lipton Christmas selection of fruit teas 20 bags, gift box
12.90 €
27.04 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, weight 477 g, strawberry composition, raspberry, rhubarb and currants - 27.04 €/1 kg
Pickwick Strawberry Mug and Tea
12.99 €
108.25 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set teas - a kind of tea: fruity, herbal, 60 sachets, suitable for adults
English Tea Shop Favourites at ease 40x1,5g, mix
13.49 €
224.83 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 40 bags, 5 flavours - 224.83 €/1 kg
Paper & Tea Muse No 504 Darjeelin g Second Flush, BIO 15 x 3 g
13.63 €
272.60 €/kg
Currently Unavailable
Tea - 272.60 €/1 kg
English Tea Shop Seasonal Wellness Favourites 40 sachets Organic
13.89 €
217.03 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, fruity and rooibos, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g - 0.35 €/pcs - from 217.03 €/1 kg
English Tea Shop Vintage Favoriti 40 sachets Bio
13.89 €
198.43 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, weight 70 g, composition lemon, lemongrass, Fennel, cloves, hibiscus, apple, cocoa, cardamom, turmeric, cinnamon, Arrow,...
English Tea Shop Uplifting Moments 32x1,5g, mix
13.89 €
289.38 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 32 bags, 4 flavours - 0.43 €/pcs - from 289.38 €/1 kg
English Tea Shop Advent calendar Chest 25x1,5g
13.90 €
370.67 €/kg
Currently Unavailable
Advent Calendar Tea, Bio, British brand, a great gift, 25 pyramids of syp tea, 13 flavours - 0.56 €/packet - from 370.67 €/1 kg
Pickwick Horeca Variation box 190g
New arrival
13.99 €
73.63 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 73.63 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsteák