Cheap fruit-based Baby Food
On this page you will find fruit-based Baby Food at the lowest prices, more so all fruit-based Baby Food ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is HiPP BIO Plums from 4 months, 125 g marked at 1.69 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 73
HAMÁNEK Plum & Apple 8 × 190 g
11.49 €
7.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, gluten-free, added vitamins and minerals, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.56 €/1 kg
Hamánek Apple & apricot 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
HAMÁNEK Apple 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
Hamánek Apple & forest mix 8 × 190 g
11.49 €
7.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, gluten-free, added vitamins and minerals, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.56 €/1 kg
HAMÁNEK Strawberry 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
HAMÁNEK with strawberries 8 × 190 g
11.90 €
7.83 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.49 €/pcs - from 7.83 €/1 kg
Hami Fruit Snack Apple and Plum 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
Hami fruit snack Apple and banana 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
Hami fruit starter Apple kiwi acerola 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 8 months, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
HiPP BIO Fruit and cereals pear-banana-sucharyfrom 4 - 6 months, 6× 190 g
12.99 €
11.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 11.39 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple and blueberries from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, strawberries and raspberries from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple and raspberries from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, strawberries and pears from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, mango and strawberries from 6 months, 6 x 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Pears and plums from 4 - 6 months, 6 × 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO Apples with mango and bananas - 6× 190 g
12.99 €
11.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and pasta, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs -...
HiPP BIO Fruit porridge with whole grain cereals - 6× 190 g
12.99 €
11.39 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs -...
HiPP BIO Apples and bananas with baby biscuits from 4 - 6 months, 6 × 190 g
12.99 €
10.83 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, no added sugar, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 10.83 €/1 kg
HiPP BIO Muesli with apple, blueberries and yoghurt, 6×160 g
13.79 €
14.36 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 10 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, with cow's milk, 6 pc(s) in the package - 2.30 €/pcs...
Hami fruit snack Apple mango with coconut milk 3× 380 g
14.90 €
13.07 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, no added sugar, lactose free, 12 pc(s) in the package - 1.24 €/pcs - from 13.07 €/1 kg
BABYBIO Apple with clementines 3× (2× 130 g)
14.90 €
19.10 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, palm oil free, 6 pc(s) in the package...
GERBER Cereal milk with mashed banana 6× (2× 200 ml)
Discounted -5 %
15.90 €
16.90 €
6.63 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 7 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, palm oil free, 12 pc(s) in the package - 1.33 €/pcs -...
HIPP BIO Beetroot with apples and beef from 8 m, 6 × 220 g
16.99 €
12.87 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 8 months, no added salt, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 8.50 €/pcs - from 12.87 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Přesnídávky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsös bébiételek