Best sellers, best vegetable-based Baby Food
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked vegetable-based Baby Food from the most sold to the least sold. You have 38 products to choose from. Customers have the most interest in HiPP BIO First pumpkin from 4 - 6 months, 125 g, which you can buy for 1.69 € incl. VAT. If you’re intrested in vegetable-based Baby Food in terms of the highest reviews, then look at the vegetable-based Baby Food reviews and tests category.
All from 38
HiPP BIO First pumpkin from 4 - 6 months, 125 g
Amazing Deal
from
1.43 €
Save 0.30 €
8.45 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 8.45 €/1 kg
HiPP BIO Vegetables with turkey meat 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
13.95 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and meat, for babies from 12 months, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HIPP BIO Beetroot with apples and beef 8 m+, 220 g
Amazing Deal
from
2.44 €
Save 0.30 €
13.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and meat, for babies from 8 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
Hami First Spoon Green Peas 6×125 g
7.99 €
10.65 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.33 €/pcs -...
BABYBIO BIO green vegetables 130 g
2.29 €
17.62 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 17.62 €/1 kg
BABYBIO BIO carrot pumpkin and rice 200 g
Amazing Deal
2.89 €
Save 0.30 €
14.45 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 14.45 €/1 kg
Hami First spoon Pumpkin with rice 6×125 g
7.99 €
10.65 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.33 €/pcs -...
HAMI Batatas with carrots, beetroot and chickpeas 6×200 g
11.89 €
9.91 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.98 €/pcs - from 9.91 €/1 kg
BABYBIO Organic carrot and pumpkin 130 g
Amazing Deal
1.99 €
Save 0.20 €
15.31 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
Hami First Spoon Carrot 6×125 g
7.99 €
10.65 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.33 €/pcs -...
Good Gout Organic zucchini risotto with goat cheese (190 g)
3.49 €
18.37 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 8 months, gluten-free, 1 pc(s) in the package - 18.37 €/1 kg
Hami Spaghetti with tomatoes and mozzarella 6×200 g
11.51 €
9.59 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable and pasta, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 6 pc(s) in the package - 1.92 €/pcs - from 9.59 €/1 kg
BABYBIO BIO sweet potatoes 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
HELLO fruit snack with carrots 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and vegetable, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
BABYBIO Sweet potatoes with summer vegetables 2×200 g
5.99 €
29.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 3 €/pcs -...
BABYBIO Carrots, sweet potatoes and wheat 2×200 g
5.59 €
27.95 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 2.80 €/pcs -...
BABYBIO Green and butternut squash from our own organic farm 2× 130 g
Amazing Deal
3.69 €
Save 0.50 €
28.38 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 1.85 €/pcs -...
HOLLE BIO Vegetable mix 6× 190 g
10.90 €
9.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package -...
HiPP BIO First pumpkin from 4 - 6 months, 6 × 125 g
10.39 €
14.84 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, no added salt, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 14.84 €/1 kg
HiPP BIO First broccoli - 6×125 g
10.39 €
13.85 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HAMÁNEK The first carrot with potatoes 8 × 125 g
10.90 €
10.90 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 4 months, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.36 €/pcs - from 10.90 €/1 kg
HOLLE BIO Pumpkin with rice 6× 190 g
10.90 €
9.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package -...
HOLLE Organic Carrot and Potato 6× 190 g
10.90 €
9.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package -...
HiPP BIO Vegetable mix - 6×125 g
10.39 €
13.85 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - vegetable, for babies from 5 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zeleninové příkrmy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Zöldséges bébiételek