Best sellers, best toothpastes for Gingivitis
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked toothpastes for Gingivitis from the most sold to the least sold. You have 38 products to choose from. Customers have the most interest in LACALUT Aktiv Toothpaste against periodontal disease 75 ml, which you can buy for 3.39 € incl. VAT. If you’re intrested in toothpastes for Gingivitis in terms of the highest reviews, then look at the toothpastes for Gingivitis reviews and tests category.
All from 38
"Parodontax Fluoride with flouride for bleeding gums 75ml
"
3.89 €
51.87 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, helps prevent gum disease, herbal flavour, volume 75 ml - 51.87 €/1 l
PARODONTAX Ultra Clean 75 ml
4.99 €
66.53 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, volume 75 ml - 66.53 €/1 l
PARODONTAX Whitening 75 ml
5.44 €
72.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, helps prevent gum disease, volume 75 ml - 72.53 €/1 l
HERBADENT Forte Herbal Toothpaste 75g
New arrival
7.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, enamel protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, 20 toothpastes in the pack
CURASEPT ADS DNA 712 0,12%, 75 ml
7.09 €
94.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, helps prevent gum disease, volume 75 ml - 94.53 €/1 l
PARODONTAX Intensive Gum Repair Intense Clean 75ml
New arrival
7.09 €
94.53 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 94.53 €/1 l
Theodent Classic
32.13 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Toothpaste - whitening, fluoride-free, sulfate-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, helps prevent gum disease, vegan, for sensitive teeth, mentol flavour
SPLAT Professional Medical Herbs, Active, Lavendersept 3×100ml
New arrival
16.79 €
55.97 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for exposed tooth necks, gum protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, herbal flavour, volume 300 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.60 €/ks -...
PARODONTAX Strengthening and protecting gums Whitening with hyaluronic acid 2×75 ml
10.90 €
72.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, for exposed tooth necks, helps prevent gum disease, wth hyaluronic acid, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 5.45 €/ks -...
Herbadent Original Herbal Gum Gel 25 g
8.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gum Gel - calms the gums, cares for sensitive teeth, suitable for inflammatory manifestations and beginning of paradentosis, suitable for pregnant women and children
PARODONTAX Intensive Gum Repair White & Polish 75ml
New arrival
7.09 €
94.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 94.53 €/1 l
LACALUT Aktiv Duopack 2×75 ml
7.29 €
48.60 €/l
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, helps prevent gum disease, with fluoride, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 3.65 €/ks - from 48.60 €/1 l
HERBADENT Homeo herbal toothpaste without fluoride and menthol 75 g
6.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, helps prevent gum disease, with cloves, herbal flavour
Theodent 300
133.17 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Toothpaste - whitening, fluoride-free, sulfate-free, cavity protection, enamel protection, helps prevent gum disease, vegan, for sensitive teeth
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zubní pasta na zánět dásní
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fogkrémek ínygyulladásra