Best sellers, best fruit-based Baby Food
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked fruit-based Baby Food from the most sold to the least sold. You have 73 products to choose from. Customers have the most interest in HiPP BIO Apples and bananas with baby biscuits from 4 - 6 months, 190 g, which you can buy for 2.09 € incl. VAT. If you’re intrested in fruit-based Baby Food in terms of the highest reviews, then look at the fruit-based Baby Food reviews and tests category.
All from 73
HAMI Mango apple with coconut milk 380 g
Great price
3.57 €
9.39 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, 4 pc(s) in the package - 9.39 €/1 kg
HiPP BIO Fruit and cereals pear-banana-sucharyfrom 4 - 6 months, 6× 190 g
12.99 €
11.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 11.39 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple and blueberries from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, strawberries and pears from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
BABYBIO Organic apple and strawberries 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
BABYBIO Organic pear 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
SMILEAT Organic 100% fruit ice cream for freezing apricot and banana 5 pcs 250 g
7.79 €
31.16 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 5 pc(s) in the package - 1.56 €/pcs -...
HELLO fruit snack with plums 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
HELLO fruit snack with carrots 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and vegetable, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
HELLO fruit snack with raspberries 10× 190 g
7.73 €
4.07 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.77 €/pcs - from 4.07 €/1 kg
HELLO fruit snack with strawberries 10× 190 g
7.73 €
4.07 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.77 €/pcs - from 4.07 €/1 kg
HELLO fruit snack with peaches 10× 190 g
7.73 €
4.07 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.77 €/pcs - from 4.07 €/1 kg
DEVA mango, apple 6×125 g
4.79 €
6.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs -...
BABYBIO Apple and plum 2× 130 g
4.39 €
33.77 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 2.20 €/pcs -...
BABYBIO Organic apple and prunes 130 g
2.29 €
17.62 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 17.62 €/1 kg
HiPP BIO Muesli with apple, blueberries and yoghurt, 6×160 g
13.79 €
14.36 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 10 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, with cow's milk, 6 pc(s) in the package - 2.30 €/pcs...
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple and raspberries from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP Organic Apricots - 6×125 g
10.39 €
13.85 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, reduced lactose content, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HOLLE BIO Apple and plum 6× 190 g
10.90 €
9.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.82 €/pcs - from 9.56 €/1 kg
Rudolfs Organic Mango 6 × 120 g
5.69 €
7.90 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, gluten-free, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 0.95 €/pcs - from 7.90 €/1 kg
BABYBIO Organic banana and apple 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
Sunar Meat and Vegetable Baby Food Mixed Flavours 6m+, 12×190g
25.79 €
11.31 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, palm oil free, lactose free, 12 pc(s) in the package...
Hami Fruit Snack Apple and Plum 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
Hami fruit snack Apple and banana 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Přesnídávky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsös bébiételek