Best sellers, best essential Oils for Aroma Diffusers
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked essential Oils for Aroma Diffusers from the most sold to the least sold. You have 337 products to choose from. Customers have the most interest in Saloos Eucalyptus 10ml, which you can buy for 3.89 € incl. VAT. If you’re intrested in essential Oils for Aroma Diffusers in terms of the highest reviews, then look at the essential Oils for Aroma Diffusers reviews and tests category.
All from 337
Cleaning for Peace Cinnamon Essential Oil 10ml
7.06 €
7.06 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, cinnamon notes, can be used for: aroma lamps, volume 10 ml - 7.06 €/10 ml
Cleaning for peace Essential oil lemon 10ml
7.06 €
7.06 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - single-component, lemon notes, can be used for: aroma lamps, volume 10 ml - 7.06 €/10 ml
Cleaning for peace Essential oil lavender 10ml
8.72 €
8.72 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - single-component, lavender notes, can be used for: aroma lamps, volume 10 ml - 8.72 €/10 ml
Cleaning for peace Essential oil orange 10ml
7.06 €
7.06 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - single-component, orange notes, can be used for: aroma lamps, volume 10 ml - 7.06 €/10 ml
YANKEE CANDLE Ultrasonic Aroma Lemon Lavender 10 ml
Discounted -5 %
7.09 €
7.49 €
7.09 €/10 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, lavender notes, can be used for: humidifiers, volume 10 ml - 7.09 €/10 ml
TIERRA VERDE Fragrant home - essential oils creation kit 7×10 ml
40.90 €
584.29 €/l
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set packed in a neat paper box, contains a booklet called The Fragrant Home Guide with an engaging talk about essential oils and their wide range of uses, essential oils 7×10...
TIERRA VERDE BIO Winter Dreaming 10 ml
9.39 €
9.39 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, christmas fragrance notes, can be used for: baths, aroma lamps, aroma diffusers, infrared saunas, humidifiers, massages, volume 10 ml -...
TIERRA VERDE Organic Clove 10 ml
9.19 €
9.19 €/10 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, clove notes, can be used for: baths, aroma lamps, aroma diffusers, infrared saunas, humidifiers, massages, volume 10 ml - 9.19 €/10 ml
MILLEFIORI MILANO Honey & Sea Salt 15 ml
8.59 €
5.73 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, sea salt and honey notes, can be used for: aroma lamps, aroma diffusers, humidifiers, volume 15 ml - 5.73 €/10 ml
VENTA Essential Fragrance - Peppermint
21.36 €
712 €/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Essential Oil Set for humidifier, peppermint
NEW AROMA White Flower Oil, 200ml
40.90 €
2.05 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, cedar, flowers and vanilla notes, can be used for: humidifiers, vegan, volume 200 ml - 2.05 €/10 ml
NEW AROMA Medical Care Oil, 200ml
39.90 €
2 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, clove and eucalyptus notes, can be used for: humidifiers, vegan, volume 200 ml - 2 €/10 ml
NEW AROMA Juicy Fruit Oil, 200ml
40.90 €
2.05 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, grapefruit, apple and tropical fruit notes, can be used for: humidifiers, vegan, volume 200 ml - 2.05 €/10 ml
NEW AROMA Light Citrus Oil, 200ml
39.90 €
2 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, cedar, lime and flowers notes, can be used for: humidifiers, vegan, volume 200 ml - 2 €/10 ml
NEW AROMA Soft Cotton Oil, 200ml
40.90 €
2.05 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, cotton and freesia notes, can be used for: aroma diffusers, humidifiers, volume 200 ml - 2.05 €/10 ml
BeC Natura Sinergia S. U. - A fine blend of 20 essential oils for reflexology and aromatherapy and m
67.01 €
13.40 €/10 ml
Currently Unavailable
Essential Oil - multi-component, lavender, lemon, basil, camomile, mint, cinnamon, niaouli, rosemary and thyme notes, can be used for: aroma lamps, massages, volume 50 ml -...
RENTEX Essential Oil Repeat Set 5×10ml
11.90 €
238 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil Set
MILLEFIORI MILANO Grape Cassis 15 ml
8.59 €
5.73 €/10 ml
In stock 3 pcs at the supplier's
Essential Oil - lemon, peach and vanilla notes, can be used for: aroma lamps, volume 15 ml - 5.73 €/10 ml
Anjou AJ-ES001 6 Types of Fragrances, 10ml
21.90 €
365 €/l
Currently Unavailable
Essential Oil Set - gift set, 6 pieces of essential oil, aroma: lavender, lemon grass, peppermint, eucalyptus, tea and sweet orange, 100% pure and natural, no fillers, synthetics,...
MILLEFIORI MILANO Lemon Grass 15ml
8.69 €
5.79 €/10 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - multi-component, bergamot and lemon notes, can be used for: aroma lamps, volume 15 ml - 5.79 €/10 ml
Saloos 100% Organic Mandarin Natural Essential Oil 5ml
from
5.74 €
13.38 €/10 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, tangerine notes, can be used for: baths, aroma lamps, infrared saunas, humidifiers, massages, volume 5 ml - from 13.38 €/10 ml
Citronella 100% Organic Natural Essential Oil 5ml
5.59 €
11.18 €/10 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, lemon and lemon grass notes, can be used for: baths, aroma lamps, humidifiers, massages, volume 5 ml - 11.18 €/10 ml
100% Organic Natural Tea Tree Essential Oil 5ml
6.19 €
12.38 €/10 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, tea tree notes, can be used for: baths, aroma lamps, massages, volume 5 ml - 12.38 €/10 ml
Saloos 100% Natural Essential Oil Mandarin Green 5ml
5.29 €
10.58 €/10 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, tangerine notes, can be used for: baths, aroma lamps, infrared saunas, humidifiers, massages, volume 5 ml - 10.58 €/10 ml
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Esenciální oleje do aroma difuzérů
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Illóolajok