Formulas - no added salt
Select products from the Formulas - no added salt category. We currently have 21 items available. Most of them are in stock. We will deliver them to within 1-3 business days. Are you interested in products with specifications other than: Formulas - no added salt? Take a look at the main category Formulas, where you will find our complete offer.
21 from 238
Sponsored
Sunar Complex 3 Toddler Milk, 6×600g
58.92 €
16.37 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula toddler, suitable from 13 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar and no added salt - 9.82 €/pcs -...
Sunar Complex 2, Continuing infant milk 6x600g
58.92 €
16.37 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar and no added salt - 9.82 €/pcs -...
Sunar Complex 4, 6x600g
58.92 €
16.37 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula children's, suitable from 25 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar and no added salt - 9.82 €/pcs -...
Kendamil Premium 1 (800 g)
19.90 €
24.88 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain soy, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 24.88 €/1 kg
Sunar Complex 1, 6x 600g
65.69 €
18.25 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar and no added salt - 10.95 €/pcs -...
Kendamil BIO Nature 2 HMO+ (800 g)
28.90 €
36.13 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 36.13 €/1 kg
Kendamil BIO Nature 1 (800 g)
26.90 €
33.63 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 33.63 €/1 kg
Kendamil Nature 3 HMO+ (800 g)
26.90 €
33.63 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 12 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 33.63 €/1 kg
Kendamil Premium 4 HMO+ (6×800 g)
142.68 €
29.73 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula toddler, suitable from 24 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 23.78 €/pcs - from 29.73 €/1 kg
Kendamil Nature 3 HMO+ (6×800 g)
159.90 €
33.31 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 10 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 26.65 €/pcs - from 33.31 €/1 kg
HOLLE Organic goat's milk based follow-up formula 4, 400 g
34.90 €
87.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, with goat milk, no added sugar, no added salt and palm oil free -...
Sunar Complex 2 (3x 600g) Sunar Complex 3 (3x 600g)
58.92 €
32.73 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, added vitamins and minerals, contains prebiotics, no added sugar, no added salt...
Kendamil Liquid Infant Formula 1 (6×250 ml)
18.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Baby Formula Kendamil Toddler Milk - first, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, does not contain soy, added vitamins and minerals, no added...
Kendamil Liquid Infant Formula 1 (250 ml)
3.65 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Baby Formula Kendamil Toddler Milk - first, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, does not contain soy, added vitamins and minerals, no added...
BEBIVITA 2 Follow-on Formula 6m + 4× 500g
45.39 €
22.70 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, gluten-free, added vitamins and minerals and no added salt - 11.35 €/pcs - from 22.70 €/1 kg
BEBIVITA 3 Continuation infant formula 9m+ 4×500 g
45.39 €
22.70 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 10 months, gluten-free, added vitamins and minerals and no added salt - 11.35 €/pcs - from 22.70 €/1 kg
Kendamil BIO Nature 2 HMO+ (6×800 g)
180.80 €
37.67 €/kg
On the way 1 pcs
Expected 03/10/2026
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 30.13 €/pcs - from 37.67 €/1 kg
Sunar Complex 5, 6x600g
58.92 €
16.37 €/kg
Ordered on request
Baby Formula children's, suitable from 37 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar and no added salt - 9.82 €/pcs -...
Kendamil Premium 1 (6×800 g)
142.98 €
29.79 €/kg
Ordered on request
Baby Formula first, suitable from birth, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 23.83 €/pcs - from 29.79 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Kojenecké mléko
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tápszerek