AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,491
WILKINSON Xtreme3 Hybrid + head 5 pcs
7.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 3 blades, moisturising strip and rotating shaver head - 1.58 €/pcs
NIVEA Creme Care Shower Gel 500 ml
from
4.85 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising, relaxing, nourishing and softening, perfect for: dry skin, ph neutral, 500 ml...
NIVEA Hyaluron Cellular Filler Anti-Age SPF15 Day Cream 50 ml
13.79 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen for women daily and night, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: anti-wrinkle, 50 ml
WELEDA Hydrashine Moisturising Shampoo 250ml
9.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo for women - liquid, for all hair types, with natural ingredients, volume 250ml - 3.96 €/100 ml
HERBAL ESSENCES Argan Repair 900 ml
22.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains shampoo 350 ml, conditioner 250 ml and hair mask 300 ml
PERSIL Discs Expert Stain Removal 20 pcs
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, white and black, removes stains while washing and for routine maintenance, 20 pc(s) in package - 0.55 €/1 pc(s)
MIXA Anti-Dryness Cream, 50ml
Great price
9.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily and night, skin type: sensitive and normal, effect: moisturising and soothing, 50 ml - 18.38 €/100 ml
Stormred Gymnastics ball 65cm, black
Great price
11.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 300 kg, antiburst design, pump included and smooth surface
MIXA Mattifying Cream, 50ml
9.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily, skin type: sensitive, 50 ml - 18.58 €/100 ml
YVES ROCHER Raspberry & Mint 600 ml
9.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
Old spice Deep Sea Solid Deodorant 85ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, stick, fresh, refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 85 ml - 9.75 €/100 ml
AJAX Boost Vinegar & Lavender 1 l
3.32 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - a combination of vinegar and lavender, fights hard-to-remove dirt, provides purity, intense freshness, deep cleaning, leaves surfaces sparkling clean, protects...
Garnier Pure Active AHA + BHA 3in1 with activated charcoal 50 ml
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily and night, skin type: oily and mixed, effect: moisturising and matte, 50 ml - 13.98 €/100 ml
PURITY VISION Bio Retinol Serum 30 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 39.67 €/100 ml
NIVEA Shower Gel Creme Protect 250 ml
Amazing Deal
3.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising, regenerating, softening and softening, perfect for: dry skin,...
WILKINSON Intuition Perfect Finish Brow Straightener 3 pieces
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Shavers for eyebrows, 3 pcs in the package
Leifheit Power Mop Set 3in1
19.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mop - fringe, telescopic pole, wiping surface material microfibre, length of the bar 130 cm, rod material plastic, bucket capacity 12 l, bucket included
PRIMASOFT Jumbo 190 white recycled (12 pcs)
15.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Paper - two-ply, perfume free - 1.30 €/roll - from 0 €/1 sheet
PALMOLIVE Wellness Revive Shower Gel, 500ml
from
4.08 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and nourishing, 500 ml volume - from 0.96 €/100 ml
ALLSERVICES paper towels ZZ white, one layer, 5000 pcs (20× 250 pcs)
32.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Paper Towels - one-layer - 0.01 €/1 pc(s)
GILLETTE Revitalising Sea Mist 100 ml
9.39 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aftershave - moisturising, soothing and softening effect, for sensitive skin, volume 100 ml - 9.39 €/100 ml
KNEIPP Shower Gel 2in1 Men's Affair 200 ml
3.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and moisturising, 200 ml volume - 1.75 €/100 ml
L'ORÉAL PARIS Age Specialist 65+ Day Cream 50 ml
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily, skin type: normal, 50 ml - 13.98 €/100 ml
COLGATE Max White One 75 ml
4.19 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 55.87 €/1 l