AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,466
URIAGE Bébé 1st Anti-itch Cleansing Oil 500 ml
Great price
14.90 €
Save 6.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - for children, suitable for sensitive and dry skin, massage and soothing, active ingredients include shea butter, suitable for anti-itching and dry skin, dermo, 500 ml...
URIAGE Eau Thermale Water Eye Contour Cream 15 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 99.33 €/100 ml
Nutrilon 3 Advanced Toddler Milk 6x 1kg, 12+
119.50 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula toddler, suitable from 12 months, with cow's milk - 19.92 €/pcs - from 19.92 €/1 kg
PARODONTAX Herbal Fresh 3×75 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, enamel protection, helps prevent gum disease, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.97 €/pcs - from 52.89 €/1 l
GARNIER PureActive 3in1 Clay 150 ml
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Scrub - facial, removes dead skin cells - 4.39 €/100 ml
AlzaEco Washing gel for children's laundry 3 l (60 washes)
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - for children's clothing, suitable for colour, white and black clothing, removes stains while washing, for sensitive skin and allergy sufferers, protects against shape...
GARNIER Hyaluronic Aloe Gel Wash 200 ml
5.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for mixed and oily skins - 2.90 €/100 ml
VANISH Oxi Action for bleaching and stain removal 470 g
Amazing Deal
6.69 €
Save 1.26 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - 470g
COLOURS DAY Heart size. S (25 pcs)
6.84 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Nappies - for babies of 3 – 6kg, size S, prevents diaper rash, elastic Band, fragrance free and without chlorine bleaching - 0.27 €/1 pc(s)
FROSCH EKO Baby 500 ml
4.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage,
L'ORÉAL PARIS Revitalift Laser SPF25 Cream 50 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily, skin type: normal, effect: toning, 50 ml - 29.80 €/100 ml
GARNIER Skin Naturals Hydra Bomb Sheet Mask Pomegranate 28g
Great price
2.79 €
Save 0.16 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sheet Mask - textile, moisturising, nourishing and brightening, meant for the following skin type(s): dry
VEET Professional Cold wax strips for sensitive skin 12 pcs
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Depilatory Strips - suitable for legs, for sensitive skin, post-epilation product and 12 pc(s) hair removal strips in pack - 0.52 €/1 pc(s)
ĽORÉAL PARIS Revitalift Laser Anti-Aging Power Serum 30ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 53 €/100 ml
NIVEA SUN Protect & Bronze Spray SPF30 200 ml
14.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Spray - - 7.05 €/100 ml
Trime Kids Omega 3 + D3/K2, 31 ml
40.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Omega 3 - combination of microalgae oil (455 mg), omega 3 (250 mg) and DHA (136 mg) in 1 dose, suitable especially for children, but also for pregnant and breastfeeding women, 31...
PERWOLL Light colours 3,75 l (75 washes)
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, anti-pilling effect, for regular washing, preserves colour intensity, 75 wash cycles, volume 3750 ml - 0.21 €/pcs -...
Mitia Liquid Soap 5 l - Green Apple - green
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for normal skin, cleaning, moisturising and relaxing, for everyday use, pH neutral, apple fragrance, unisex, volume 5000 ml - 0.16 €/100 ml
PALMOLIVE Naturals Milk Protein 750 ml
6.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and softening, 750 ml volume - 0.81 €/100 ml
PALMOLIVE Thermal Spa Mineral Massage 750 ml
7.60 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning, 750 ml volume - 1.01 €/100 ml
SAVO floor cleaner flower scent 750 ml
Amazing Deal
2.99 €
Save 0.80 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - for cleaning floors and other washable surfaces, floral scent, volume 750 ml - 3.99 €/1 l
HAIER HPCC1040 CRYSTAL 400ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Perfume ideal for all fabrics, 400 ml for up to 80 wash cycles, The fragrance is composed of 100% concentrated perfume, which ensures greater intensity and does not leave...
WILKINSON Intuition Perfect Finish Brow Straightener 3 pieces
Great price
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Shavers for eyebrows, 3 pcs in the package
L'ORÉAL PARIS Revitalift Filler Anti-Ageing Cream SPF50 50 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women, skin type: normal, effect: lifting and protective, 50 ml - 27.80 €/100 ml