AlzaPlus+ deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,444
FINISH Dishwasher Cleaner 250 ml
3.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
- removes grease and limescale, extends the life of the dishwasher - 13.96 €/1 l
SYOSS Anti Grease Dry Shampoo 200 ml
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - for greasy hair, volume 200 ml - 4.45 €/100 ml
GARNIER Botanical Milk Sensitive Skin 200 ml
5.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
GARNIER Express 2in1 Eye Make-Up Remover 125 ml
Great price
5.39 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
HiPP Babysanft washing foam - replacement cartridge 250 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, cleaning, moisturising and softening, formula: vegan, 250 ml volume - 1.64 €/100 ml
FINISH Ultimate All in 1 Plus Lemon 35 pcs
Great price
12.89 €
Save 0.70 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, All in 1 and Finish Ultimate Plus, 35 pc(s) in package - 0.37 €/1 pc(s)
GARNIER Vitamin C Fresh & Bright Moisturizing Sorbet Cream, 85ml
Great price
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily, skin type: normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, soothing and evens skin tone, 85 ml - 7.40 €/100 ml
MEDICUBE Triple Collagen Cream 4.0 50 ml
22.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream , skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising and brightening, 50 ml - 44.38 €/100 ml
MEDICUBE Red Succinic Acid Peeling Pad 70 pcs (155 g)
23.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Pads - for normal and combination skin, regenerating, regulates excess sebum and sebum production, volume 155 ml - 0.34 €/1 pc(s)
Medicube Collagen Glow Booster Milk Serum - Moisturizing Facial Serum with Collagen 15 ml
19.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 131.27 €/100 ml
SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum 100 ml
29.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 29.39 €/100 ml
AlzaEco Liquid soap Mango 5 l
Great price
7.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - glycerine, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and moisturising, for everyday use, alcohol-free, no artificial colours, paraben-free...
CALVIN KLEIN Euphoria EdP Set 150 ml
Great price
56.90 €
Save 3.70 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Perfume Gift Set contains: EdP 50 ml, Body cream 100 ml
HEAD & SHOULDERS Anti Hair Fall Anti Dandruff Shampoo 400 ml
6.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, anti-dandruff, volume 400 ml - 1.57 €/100 ml
RADOX Stress Relief bath foam 500 ml
Amazing Deal
3.27 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - eucalyptus, for women and men, relaxing and soothing, 500 ml volume - 0.65 €/100 ml
BULLDOG Original 4 pcs
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades - 2.98 €/1 pc(s)
PAMPERS Active Baby size 3 (90 pcs) 6-10 kg
23.47 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disposable Nappies for children 6 – 10kg, size 3, absorption Channels, moisture Indicator and elastic Band - 0.26 €/1 pc(s)
GILLETTE Venus ComfortGlide Breeze + 2 heads
Amazing Deal
9.29 €
Save 1.20 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, women's, 3 blades, moisturising strip and ergonomic handle - 4.65 €/pcs - from 9.29 €/1 pc(s)
SYOSS Curls Shampoo 440 ml
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for fine, normal, wavy, curly, unruly and frizzy hair, hydrates, repair effect, for extra shine, smoothing, volume 440 ml, with vitamins -...
GARNIER BB Cream Miracle Skin Perfector Classic 5in1 Medium 50 ml
Great price
8.19 €
Save 0.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
BB Cream , with the effect of moisturising, brightening and evens skin tone - 16.38 €/100 ml
ĽORÉAL PARIS Revitalift Filler [HA] Eye Cream 15ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 92.67 €/100 ml
HiPP Babysanft Gentle Shampoo 200 ml
5.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from Birth, liquid, for fine hair, volume 200 ml - 2.70 €/100 ml
MEDICUBE Deep Lifting Peptide Eye Cream For Face 30 ml
20.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 66.97 €/100 ml
IUNIK Centella Calming Gel Cream 60 ml
Great price
11.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for women daily and night, skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, soothing and regenerating, 60 ml - 18.82 €/100 ml