Cheap hot Tub pH and Mineral Balancers
On this page you will find hot Tub pH and Mineral Balancers at the lowest prices, more so all hot Tub pH and Mineral Balancers ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is PWS Alkalita plus 1 kg marked at 3.15 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 31
Sponsored
PWS Alkalita plus 1 kg
4.43 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control and alkalinity control, weight 1.1 kg - 4.03 €/1 kg
Sponsored
PWS pH minus 1 kg for PWS pH water adjustment, SUPPLEMENT
3.15 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 1 kg - 3.15 €/1 kg
Sponsored
PWS pH plus 1 kg for PWS water pH adjustment
4.07 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 1.15 kg - 3.54 €/1 kg
PWS pH plus 1 kg for pH adjustment of PWS water, ADDITION
3.15 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 1 kg - 3.15 €/1 kg
PWS Alkalita plus 1 kg, SUPPLEMENT
3.62 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control and alkalinity control, weight 1 kg - 3.62 €/1 kg
CF GROUP mediPOOL pH+Plus granulate 1,0 kg
4.11 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator - granulate for increasing the pH value in swimming pools and whirlpools, fast dissolving form for direct dosing, stabilizes water for proper disinfection function,...
CF GROUP mediPOOL pH-liquid concentrate 1,0 l
Amazing Deal
4.11 €
Save 1.08 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator - liquid concentrate for lowering the pH value in swimming pools and whirlpools, suitable for manual and automatic dosing systems, no dissolving required, made in the...
CF GROUP mediPOOL pH-Minus granulate 1,5 kg
Great price
4.53 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator - granulate for pH reduction in swimming pools and whirlpools, fast dissolving form for direct dosing, stabilizes water for proper disinfection function, made in the...
PWS pH minus 1.5 kg for PWS pH water adjustment
5.44 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 1.7 kg - 3.20 €/1 kg
PWS Alkalita plus 1,5 kg
5.44 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control and alkalinity control, weight 1.7 kg - 3.20 €/1 kg
MARIMEX pH+ 0,9 kg
5.79 €
In stock 1 pcs
pH Regulator - to increase the pH value in water - 6.43 €/1 kg
WATER I.D. Replacement Tablet Set for PT100 Tester (30 DPD 1 tablets + 30 pH tablets)
New arrival
7.55 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - for use with the PT100 tablet tester, the pack contains 30× DPD 1 tablets and 30× pH (Phenol Red) tablets - 151 €/1 kg
WATER I.D. "Phenol Red" Reagent for pH Measurement, 50 tablets
New arrival
7.55 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - for the PoolLab photometer, replacement reagent for measuring pH
PWS pH minus 2.5 kg for PWS pH water adjustment
8.18 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 2,5 kg - 3.27 €/1 kg
WATER I.D. Test Strips for Measuring Cl/Br/pH/Alk, 50 Strips
New arrival
9.67 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip design, intended for measuring pH, free chlorine, bromine and total alkalinity, the pack contains 50 pcs (model TSL100)
PWS Hardness reduction 1 l
10.01 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, PH regulation and hardness control, weight 1,1 kg - 9.10 €/1 kg
CF GROUP mediPOOL Rapid - chlorine tablets 20 g 1,0 kg
10.39 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection, PH regulation and anti algae, weight 1 kg - 10.39 €/1 kg
PWS pH plus 3 kg for PWS pH water treatment
10.92 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 3.3 kg - 3.31 €/1 kg
WATER I.D. Test Strips for Cl/pH/Alk/TH/CYS, 50 Pieces
New arrival
12.62 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip design, for measuring pH, free chlorine, bromine, total alkalinity, total water hardness and stabiliser (cyanuric acid), designation TSL700
WATER I. D. Pooltest PT100 Tablet Tester for Measuring pH, Chlorine and Bromine
New arrival
12.62 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - tablet form, designed for measuring pH, chlorine and bromine - 54.87 €/1 kg
PWS pH minus 4.5 kg for PWS pH water adjustment
12.75 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 5 kg - 2.55 €/1 kg
WATER I.D. Replacement Tablet Set for PoolLab 1.0 / PoolLab 2.0 Photometer
New arrival
14.30 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - for use with the PoolLab photometer, the pack contains 20 × Phenol Red tablets, 20 × DPD 1 tablets, 10 × DPD 3 tablets, 10 × Alkalinity-M tablets, and 10 × CYA-Test...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Přípravky pro regulaci pH a minerálů ve vířivce
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Jakuzzi pH szabályozó