Body Lotions
Body Lotions – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 254
NEUTROGENA Visibly Firming Body Lotion 400 ml
9.19 €
2.30 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing, strengthening and softening, dermo, dry skin, for normal and dry skin, 400 ml volume - 2.30 €/100 ml
NIVEA Repair & Care Body Milk 400 ml
8.49 €
2.12 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, dry skin, for normal and dry skin, contains panthenol , with vitamins, 400 ml volume - 2.12 €/100 ml
GARNIER Body Intensive 7 Days 24H Hydrating Lotion Aloe Vera 400 ml
8.49 €
2.12 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, softening and refreshing, dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, contains aloe Vera, 400 ml volume -...
LA ROCHE-POSAY Anthelios SPF50+ Hydrating Lotion 75 ml
15.90 €
21.20 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and protective, dermo, for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, 75 ml volume - 21.20 €/100 ml
ZIAJA Silk Proteins Body Milk Moisturizing 400 ml
4.89 €
1.22 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, regenerating and soothing, for dry skin, contains shea butter, pH neutral, 400 ml volume - 1.22 €/100 ml
VASELINE Dewy Radiance 200 ml
8.99 €
4.50 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Serum - women's, men's and children's, hydrating, nourishing and softening, cracked skin and dry skin, for atopic, eczematic, sensitive, oily, normal, problematic,...
MIXA Rich Body Milk 400 ml
7.69 €
1.92 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, moisturising and nourishing, dry skin, for sensitive and dry skin, contains shea butter, 400 ml volume - 1.92 €/100 ml
TOMAS ARSOV Plum Tobacco Blossom Tonca Body Balm 200 ml
Amazing Deal
8.19 €
Save 1.17 €
4.10 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing and softening, dry skin, for dry skin, paraben-free, silicone-free and sulphate-free, 200 ml volume - 4.10 €/100 ml
ZIAJA Ceramides Smoothing Body Milk 400 ml
4.89 €
1.22 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, regenerating, nourishing, soothing and strengthening, for sensitive and dry skin, contains shea butter, pH neutral and with...
GARNIER Body Repair 24H Restoring Lotion 400 ml
8.39 €
2.10 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, regenerating, nourishing and softening, dry skin, for dry skin, 400 ml volume - 2.10 €/100 ml
PURITY VISION Organic Baby Body Butter 200 ml
13.90 €
6.95 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - moisturising, hypoallergenic, regenerating, nourishing and soothing, suitable for sensitive skin, suitable for sensitive to atopic skin, contains retinol...
NIVEA Q10 Firming Remodelling Body Cream 400 ml
11.90 €
2.98 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, protective and refreshing, cellulitis, stretch marks and dry skin, for sensitive, normal and dry skin, with hyaluronic acid, 400 ml volume -...
YVES ROCHER Raspberry & Mint 390 ml
11.90 €
3.05 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, vegan, dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, paraben-free, 390 ml volume - 3.05 €/100 ml
JOHNSON'S® Baby Bedtime Body Lotion for Good Sleep 300ml
3.59 €
1.20 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - moisturising and nourishing, for normal skin, - 1.20 €/100 ml
L'OCCITANE Fleurs de Cerisier 250 ml
Amazing Deal
21.90 €
8.76 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, softening and softening, dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, contains shea butter, 250 ml volume - 8.76 €/100 ml
NIVEA Baby Lotion Soft & Light 500 ml
6.59 €
1.32 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - moisturising, regenerating and softening, contains panthenol - 1.32 €/100 ml
L'OCCITANE Karite Leche Corporal 250 ml
22.90 €
9.54 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing and softening, dry skin, for sensitive, normal, combination, dry and mature skin, contains shea butter, 240 ml volume -...
AVEENO Skin Relief Moisturising Lotion 300 ml
14.90 €
4.97 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing and soothing, dermo and vegan, dry skin, for sensitive and dry skin, fragrance-free, 300 ml volume - 4.97 €/100 ml
NUXE Prodigieux Beautifying Scented Body Lotion 200 ml
17.50 €
8.75 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, brightening, nourishing and softening, dermo, for sensitive, normal, combination and dry skin, with urea, 200 ml volume - 8.75 €/100 ml
MIXA Hyaluronic Hydrate Body Lotion 400 ml
7.79 €
1.95 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, hypoallergenic, regenerating and softening, dry skin, for sensitive and dry skin, contains hyaluronic acid, with hyaluronic acid, 400...
ZIAJA Baby Body Milk Zebra 300 ml
3.89 €
1.30 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - moisturising, regenerating, soothing and softening, contains panthenol - 1.30 €/100 ml
MIXA Allantoin Restore Body Milk 400 ml
8.79 €
2.20 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing and softening, dry skin, for sensitive and dry skin, 400 ml volume - 2.20 €/100 ml
VERSACE Dylan Purple Body Lotion 200 ml
Amazing Deal
24.90 €
Save 19.05 €
12.45 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, luxurious, for normal and dry skin, 200 ml volume - 12.45 €/100 ml
MUSTELA Moisturising Body Milk 500 ml
13.90 €
2.78 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, regenerating, dermo, for normal skin, 500 ml volume - 2.78 €/100 ml
In the category Body Lotions on Alza.sk, we currently have a total of 254 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Tělová mléka
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Testápolók