Body Lotions
Body Lotions – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 254
BIONE COSMETICS Organic Goat Whey Body Milk 500 ml
3.89 €
0.78 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, contains panthenol , paraben-free, silicone-free and sulphate-free,...
PURITY VISION Organic Baby Body Butter 120 ml
Great price
9.89 €
8.24 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - moisturising, hypoallergenic, regenerating, nourishing and soothing, suitable for sensitive skin, suitable for sensitive to atopic skin, contains retinol...
CERAVE Intensive Moisturising Lotion 236 ml
16.90 €
7.16 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, dermo, dry skin, for dry skin, contains hyaluronic acid, 236 ml volume - 7.16 €/100 ml
NIVEA Levander Body Lotion 400 ml
8.80 €
2.20 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, regenerating and toning, dry skin, for sensitive, combination and dry skin, 400 ml volume - 2.20 €/100 ml
NIVEA Q10 Extra Nourishing Firming Milk 400 ml
11.90 €
2.98 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, protective and refreshing, cellulitis, stretch marks and dry skin, for sensitive, normal and dry skin, with hyaluronic acid, 400 ml...
URIAGE Eau Thermale Silky Body Lotion 200 ml
Discounted -16 %
9.89 €
11.90 €
4.95 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, dermo, for oily, normal, combination, dry and mature skin, 200 ml volume - 4.95 €/100 ml
BIONE COSMETICS Bio Cannabis Body Milk 500 ml
3.89 €
0.78 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, nourishing and strengthening, eczema, psoriasis, anti-itching and for acne, for oily, normal, combination, dry and mature skin, contains shea...
YVES ROCHER Mango & Coriander 390 ml
11.69 €
3 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, vegan, dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, paraben-free, 390 ml volume - 3 €/100 ml
Klorane Bébé Moisturizing Body Lotion 500ml
23.90 €
4.78 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, moisturising, protective and soothing, dry skin, for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, 500 ml volume -...
VASELINE Flawless Glow 200 ml
8.95 €
4.48 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Serum - women's, men's and children's, hydrating, nourishing and softening, cracked skin and dry skin, for normal and dry skin, alcohol-free, 200 ml volume - 4.48 €/100 ml
YVES ROCHER Coconut 390 ml
11.90 €
3.05 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, vegan, dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, paraben-free, 390 ml volume - 3.05 €/100 ml
URIAGE Eau Thermale Silky Body Lotion 500 ml
15.90 €
3.18 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, dermo, for oily, normal, combination, dry and mature skin, contains shea butter and hyaluronic acid, 500 ml volume - 3.18 €/100 ml
CETAPHIL Moisturizing Lotion 236 ml
14.90 €
6.31 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, hypoallergenic and softening, dermo, non-comedogenic and vegan, dry skin, for sensitive, normal and dry skin, paraben-free,...
ZIAJA Pineapple Body Foam anti-cellulite light formula 160 ml
4.49 €
2.81 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, regenerating, smoothing and strengthening, vegan, cellulitis, for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, contains caffeine,...
L'OCCITANE Amande Sublime Body Milk Veil 240 ml
Great price
30.90 €
12.88 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, smoothing and strengthening, vegan, dry skin, for normal, combination, dry and mature skin, contains shea butter, alcohol-free, paraben-free...
NIVEA Cool Kick 400 ml
7.39 €
1.85 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - men's, moisturising, protective and refreshing, cellulitis, stretch marks and dry skin, for sensitive, normal and dry skin, with hyaluronic acid, 400 ml volume -...
LA ROCHE-POSAY Lipikar 10% Urea 200 ml
18.90 €
9.45 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, hypoallergenic and softening, dermo, protects against nappy rash and dry skin, for sensitive and dry skin, contains shea butter and...
BIONE COSMETICS Bio Lavender Body Milk 500 ml
from
3.12 €
0.78 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising and nourishing, for oily, normal, combination, dry and mature skin, contains panthenol , paraben-free, silicone-free, sulphate-free and with...
WELEDA Skin Food Body Lotion 250 ml
15.59 €
6.24 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, nourishing, dry skin, for dry skin, 250 ml volume - 6.24 €/100 ml
NIVEA Baby Lotion Soft & Light 500 ml
6.59 €
1.32 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - moisturising, regenerating and softening, contains panthenol - 1.32 €/100 ml
AVEENO Skin Relief Set 800 ml
Discounted -18 %
26.90 €
32.90 €
33.63 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Set – contains Skin Relief Moisturizing Body Lotion 300 ml, Skin Relief Moisturizing Hand Cream 75 ml, intensive care for very dry and sensitive skin, hydrates for up to...
ZIAJA Med Ultra-Moisturising Treatment Body Emulsion with 5% Urea 400ml
7.49 €
1.87 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - hydrating, regenerating, smoothing and soothing, against skin itching and for dry skin, for atopic, eczematous, sensitive and dry skin, microplastic-free, with a pump...
ZIAJA Honey Atopic Treatment Body Emulsion 400 ml
7.59 €
1.90 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, moisturising, protective, regenerating and soothing, vegan, anti-itching, protects against nappy rash, irritated skin and dry skin, for...
AVEENO Daily Moisturising Lotion 300 ml
12.90 €
4.30 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, dermo and vegan, dry skin, for sensitive and dry skin, fragrance-free, 300 ml volume - 4.30 €/100 ml
In the category Body Lotions on Alza.sk, we currently have a total of 254 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Tělová mléka
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Testápolók