AlzaPlus+ deals - Body Care
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 860
PALMOLIVE Naturals Milk & Honey Hand Soap Refill 1000 ml
Great price
6.59 €
Save 0.60 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - abrasive, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, antibacterial and cleaning, for everyday use, fresh fragrance, unisex, volume 1000 ml -...
PALMOLIVE Naturals Almond Milk Hand Soap Refill 1000 ml
Great price
from
5.28 €
Save 0.60 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - abrasive, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, antibacterial and cleaning, for everyday use, fresh fragrance, unisex, volume 1000 ml -...
PALMOLIVE For Men Refreshing 3in1 Shower Gel pump 750 ml
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and regenerating, ph neutral, 750 ml volume - 0.80 €/100 ml
PROTEX Ultra Soap with Natural Antibacterial Protection 6 × 90g
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - glycerine, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, antibacterial, cleaning, moisturising and protective, for everyday use, fresh fragrance, weight...
DETTOL Antibacterial Hand Hygiene Gel with Chamomile 50ml
2.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antibacterial Gel - hand gel, works without water - 5.98 €/100 ml
OLD SPICE Wolfthorn 1000 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, 1000 ml volume - 1.19 €/100 ml
HiPP Babysanft Natural Facial Oil 200 ml
6.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Oil - antioxidant and protective, for normal skin, - 3.10 €/100 ml
OLD SPICE Original Shower Gel and Shampoo 3in1 400ml
4.85 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and softening, paraben-free, 400 ml volume - 1.21 €/100 ml
DETTOL Kids Bottleless refill. Dobrodruh 250 ml soap dispenser
3.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Soap -
PALMOLIVE Naturals Black Orchid Shower Gel 750ml
Great price
5.59 €
Save 0.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, nourishing and softening, active ingredients include aloe vera, ideal for dry...
DETTOL Forest fruit filling for toothless. dispenser 250 ml
3.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - glycerine, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and moisturising, for everyday use, active substances include lactic acid, fruit...
OLD SPICE Deep Sea 1000 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, 1000 ml volume - 1.19 €/100 ml
PROTEX Herbal with Natural Antibacterial Protection 6 × 90g
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - glycerine, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, antibacterial, cleaning, moisturising and protective, for everyday use, chamomile fragrance,...
KNEIPP Ointment for corroded foot skin 50 ml
Great price
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Foot Cream - with a volume of 50ml - 12.58 €/100 ml
DETTOL Kids refill for toothless. soap dispenser Bavič 3×250 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Soap - - 3.97 €/pcs
LINTEO SENSITIVE White 5l
6.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, pH neutral, unisex, volume 5000 ml - 0.13 €/100 ml
Kneipp Eucalyptus Bath Salt 500 g
7.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Salt - vegan, regenerating, unclogs sinuses, muscle relaxation and soothing, use: women's and men's, weight: 500 g - 1.50 €/100 g
FA Men Xtra Cool deodorant 150 ml
Great price
from
2.87 €
Save 0.20 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, spray, aromatic, refreshing, for everyday use, volume: 150 ml - from 2.13 €/100 ml
Axe Dark Temptation deodorant spray for men 150 ml
3.89 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, spray,, refreshing, does not stain, Quick-Drying and against odor, volume: 150 ml - 2.59 €/100 ml
SANYTOL Disinfectant gel 250 ml
4.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antibacterial Gel on hand. - 1.84 €/100 ml
OLD SPICE Night Panther 1000 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, 1000 ml volume - 1.19 €/100 ml
KNEIPP Bath salt Muscles and joints 500 g
7.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Salt - vegan, regenerating, relaxing, muscle relaxation and soothing, use: women's and men's, weight: 500 g - 1.50 €/100 g
OLD SPICE Bearglove Shower Gel and Shampoo 3in1 400ml
4.85 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, soothing and refreshing, alcohol-free and no artificial colours, 400 ml volume -...
PALMOLIVE Naturals Olive Milk Shower Gel 750ml
Great price
5.59 €
Save 0.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, regenerating, nourishing and refreshing, active ingredients include aloe vera,...