Best sellers, best paper Glue
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked paper Glue from the most sold to the least sold. You have 76 products to choose from. Customers have the most interest in PRITT Stick 40 g, which you can buy for 2.59 € incl. VAT. If you’re intrested in paper Glue in terms of the highest reviews, then look at the paper Glue reviews and tests category.
All from 76
CONCORDE Liquid, 30ml
0.39 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste - with sponge, for paper, light textiles and cardboard, contents: 30ml - 1.30 €/100 ml
HERKULES Neon bar 15 g, random colour (1 pc)
from
2.12 €
Currently Unavailable
Glue stick - adhesive stick, mix of neon colours - random colour, 15 g, 1 piece per pack - from 16.60 €/100 g
Jig&Puz Glue for 4 × 1,000-piece jigsaw puzzles, with sponge
New arrival
10.47 €
In stock 5 pcs at the supplier's
Puzzle Glue - liquid glue, applied from above, for 4,000 pieces
KORES Transparent Removable Glue Dots, double-sided, 200 pieces per roll
New arrival
5.49 €
On the way > 5 pcs
Expected 07/10/2026
Photo Stickers - transparent double-sided adhesive dots with instant adhesion, removable without leaving any residue, ideal for photographs, craft projects, decorations and gift...
KORES Glue Stick 20g
New arrival
2.18 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 10.90 €/100 g
KORES ECO Universal 125ml
New arrival
3.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste universal, eco-friendly 125ml, quick-lock cap for clean and easy use, solvent-free and creates a transparent film when dry, bonds paper, cardboard, light textiles,...
Mideer Replacement Glue for Master Builder Construction Sets
4.11 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
Puzzle Glue - replacement glue for Mideer building kits
MITAMA Glue Stick 2×15g, Green/Blue
2.63 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 8.77 €/100 g
MITAMA Glue Stick 2×15g, Pink/Pink
2.64 €
On the way 1 pcs
Expected 04/10/2026
Glue stick - 8.80 €/100 g
MITAMA Glue Stick 2 × 15g, Pink/Turquoise
2.66 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 8.87 €/100 g
KORES Glue stick 4 × 40 g
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - 8.69 €/100 g
MITAMA glue stick 2 x 15 g, pink/blue
2.62 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
Glue stick Rigid universal adhesive, 2 pcs, ensures flexible type of joint, suitable for use on paper, cardboard - 8.73 €/100 g
HERLITZ glue stick 36 g
2.09 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick 36g Herlitz paper glue, glue stick, cardboard, cardboard, Photo, without solvents, Uncoloured - 5.81 €/100 g
KORES PASTEL to GO case with practical equipment
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Writing Set - pencil case with practical equipment, contains 8 Kores products in pastel design: 1 x Highlighter Kores High Liner Plus Pastel; 2 x Kores K0 Pen Pastel ballpoint pen,...
KORES Glue Stick Pastel LOLLIPOPZ 20 g
from
2.46 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick in the Lollipopz design edition, 1 piece (random colour - mix of 4 colours), does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and...
KORES Glue Stick 40g
3.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick
KORES Glue stick 8 g
2.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES ECO glue stick 2 x 10 g
3.39 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick contains glycerin for gentle bonding, it won't dry up, 95% natural adhesive, 85% recycled plastic, clean and smooth application, airtight closure for long life, glues...
Tesa Spray Adhesive "60020", permanent, 300 ml
11.80 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liquid paste - - 3.93 €/100 ml
3M RE-MOUNT Spray Adhesive 400 ml, removable
41.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste - spray, suitable for use on for paper - 10.32 €/100 ml
KORES ECO glue stick 2 x 20 g
Discounted -9 %
4.99 €
5.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick Contains glycerin for gentle bonding, it won't dry up, 95% natural adhesive, 85% recycled plastic, clean and smooth application, airtight closure for long life, glues...
KORES Metallic glue stick 2 x 20 g
Discounted -7 %
4.99 €
5.39 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Glue stick - does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES Glitter glue 5 × 10,5 ml, with glitter
Discounted -19 %
3.39 €
4.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid paste - universal, suitable for use on wood, textile and for paper - 6.46 €/100 ml
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Lepidla na papír
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Papierkleber
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Papierkleber
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Papírragasztók