Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
Basilur Fruit Blood Orange 15 × 2 g pyramid paper
5.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, tea blend, weight 30 g - 186.33 €/1 kg
Basilur Infinite Moments Winter Stars 75 g paper
5.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 69.20 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Cherry Lime 20 × 2 g
4.79 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g, composition of hibiscus, orange, stevia and rosehip - 0.40 €/pcs - from 119.75 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Hot Apple 20 × 1,8 g, cover
4.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, hibiscus, apple, jasmine, cinnamon and stevia - 0.24 €/pcs - from 133.06 €/1 kg
Basilur Specialty Earl Grey 100 g tin
11.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 100 g - 113.90 €/1 kg
Basilur Specialty English Breakfast 100 g tin
10.89 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, single species, weight 100 g - 108.90 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Guava Passionfruit 20 × 2 g
4.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.40 €/pcs - from 119.75 €/1 kg
Basilur Fruit Infusions Assorted Vol. IIl 60 × 2 g
11.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, tea blend, weight 120 g - 98.25 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Velvet Peach paper 75 g
7.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition orange and apricot - 1.23 €/pcs - from 98.53 €/1 kg
BASILUR Sweet Orchard Orange & Orange Blossom paper 75g
7.39 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.23 €/pcs - from 90.12 €/1 kg
BASILUR Chinese Milk Oolong paper 100 g
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
Basilur Festive Tea Holiday Delights 75 g tin
11.79 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 157.20 €/1 kg
BASILUR Chinese Jasmine Green paper 100 g
6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Lush Valley 50 g sheet
6.49 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.54 €/pcs - from 129.80 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Royal Breakfast Tea 50 g tin
6.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.54 €/pcs - from 129.80 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Jasmine Green 50 g sheet
6.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.54 €/pcs - from 129.80 €/1 kg
Basilur Christmas Spice Chai Book Assorted 32 × 2 g tin
16.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, black and fruit, tea blend, weight 64 g - 252.97 €/1 kg
Basilur 2in1 Captains Gampola 30 g & 70 g sheet
11.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 100 g - 113.90 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Book Assorted Vol. III sheet 32 × 2 g
15.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 58 g, composition lemon, hibiscus, apple, orange, stevia and rosehip - 2.55 €/pcs - from 238.91 €/1 kg
BASILUR Sweet Orchard Red Apple & Yuzu paper 75g
7.39 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.23 €/pcs - from 90.12 €/1 kg
Basilur Earl Grey Book Assorted 32 × 2 g sheet
16.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, tea blend, weight 64 g - 252.97 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Rosy Orange paper 75 g
7.39 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition of the cornflower, hibiscus, mint and rose - 1.23 €/pcs - from 98.53 €/1 kg
BASILUR Orient Persian Earl Grey paper 100 g
New arrival
6.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Floral Magic Sweet Sakura sheet 75g
8.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.38 €/pcs - from 96.40 €/1 kg