AlzaPlus+ deals - Baking & Confectionery Supplies
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 221
Bery Jones Chocolate filled crispy pads gluten free source of fibre 500g
Great price
5.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - gluten-free, extruded, fine chocolate filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 10.98 €/1 kg
Bery Jones California premium roasted salted pistachios 250g
Great price
7.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted and salted pistachios, 250 g - 29.16 €/1 kg
Bery Jones Milk Chocolate Coconut 500g
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - delicious combination of coconut and smooth milk chocolate (63%) with a cocoa solids content of at least 25%, made from high-quality ingredients, great as a sweet snack or...
Bery Jones Mango dried Burkina Faso BIO 500g
Great price
14.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 29 €/1 kg
Bery Jones Peanuts in Wasabi 1kg
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - spicy wasabi, 1000 g - 10.90 €/1 kg
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 0,5kg
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 500 g - 21.80 €/1 kg
Bery Jones White Quinoa 1kg
Great price
6.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - quinoa, - 6.79 €/1 kg
Bery Jones Dried cherries 100% natural 500g
Great price
15.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - sour cherries, 500 g - 31 €/1 kg
Bery Jones Carmel almonds natural USA 1kg
Great price
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural almond, 1000 g - 12.90 €/1 kg
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Great price
9.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 9.79 €/1 kg
Bery Jones Mixed nuts natural 1kg
Great price
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, natural almond, cashew and pecan nut, 1000 g - 21.90 €/1 kg
Bery Jones Banana jelly in milk chocolate 250g
Great price
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chocolate with cocoa content 31 %
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 1kg
Great price
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural cashew, 1000 g - 14.90 €/1 kg
Bery Jones Raisins 1kg
Great price
7.74 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 7.74 €/1 kg
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Great price
9.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Bery Jones Dates Deglet Nour BIO 500g
Great price
6.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 500 g - 12.98 €/1 kg
Bery Jones Pistachios shelled 500g
Great price
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - shelled pistachios, 500 g - 43.80 €/1 kg
Bery Jones Papaya slices without SO2 500g
Great price
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - papaya, 500 g - 21.80 €/1 kg
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 Vietnam 250g
Great price
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted and salted cashew, 250 g - 23.96 €/1 kg
Bery Jones Cashew natural WW320 250g
Great price
5.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural cashew, 250 g - 23.96 €/1 kg
Bery Jones Giant Raisins 1kg
Great price
7.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 7.49 €/1 kg
Bery Jones Tasting set mix 380g
Great price
14.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Box
Bery Jones Coconut slices natural "smileys" 500g
Great price
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural coconut, 500 g - 15.98 €/1 kg
Bery Jones Oatmeal strawberry porridge with coconut gluten-free 500g
Great price
8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 424 kcal