AlzaPlus+ deals - Baking & Confectionery Supplies

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 222
Bery Jones Oatmeal strawberry porridge with coconut gluten-free 500g - Porridge
Bery Jones Oatmeal strawberry porridge with coconut gluten-free 500g
Great price 8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.19 €
Porridge , energy value per 100g: 424 kcal
Bery Jones Hazelnut kernels peeled 500g - Nuts
Bery Jones Hazelnut kernels peeled 500g
Great price 14.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 13.05 €
Nuts - shelled hazelnut, 500 g - 29 €/1 kg
Bery Jones Freeze-dried Raspberries in White Chocolate 200g - Freeze-Dried Fruit
Bery Jones Freeze-dried Raspberries in White Chocolate 200g
Great price 9.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.83 €
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried raspberries full of flavor and aroma, coated in white chocolate, made in the Czech Republic, practical resealable packaging - 48.95 €/1 kg
Bery Jones Hulled Sesame 1kg - Seeds
Bery Jones Hulled Sesame 1kg
Great price 7.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 6.37 €
Seeds - sesame, - 7.49 €/1 kg
Bery Jones Kerman California Roasted Salted Pistachios 500g - Nuts
Bery Jones Kerman California Roasted Salted Pistachios 500g
Great price 12.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 11.25 €
Nuts - roasted and salted pistachios, 500 g - 25 €/1 kg
Bery Jones Cashews in yoghurt 500g - Nuts
Bery Jones Cashews in yoghurt 500g
Great price 8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.19 €
Nuts - cashew in yoghurt, 500 g - 17.98 €/1 kg
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 250g - Nuts
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 250g
Great price 7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 6.39 €
Nuts - harmonious combination of crunchy almonds, delicate milk chocolate (77%) with a minimum cocoa solids content of 25%, and fragrant cinnamon. Ideal as a snack or gift, it goes...
Bery Jones Blue Poppy 1kg - Seeds
Bery Jones Blue Poppy 1kg
Great price 6.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 5.77 €
Seeds - poppy, - 6.79 €/1 kg
Bery Jones Ginger pieces without SO2 500g - Dried Fruit
Bery Jones Ginger pieces without SO2 500g
Great price 10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 8.72 €
Dried Fruit - ginger, 500 g - 21.80 €/1 kg
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 250g - Nuts
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 250g
Great price 4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 3.14 €
Nuts - natural cashew, 250 g - 17.96 €/1 kg
Bery Jones Smoked Cashews WW320 1kg - Nuts
Bery Jones Smoked Cashews WW320 1kg
Great price 19.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 15.92 €
Nuts - smoked cashew, 1000 g - 19.90 €/1 kg
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 1kg - Nuts
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 1kg
Great price 14.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 11.60 €
Nuts - shelled almond, 1000 g - 14.50 €/1 kg
Bery Jones Mixed nuts with cranberries 1 kg - Nuts
Bery Jones Mixed nuts with cranberries 1 kg
Great price 17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 16.11 €
Nuts - natural almond, cashew, para and hazelnut, 1000 g - 17.90 €/1 kg
Bery Jones Pistachios shelled 250g - Nuts
Bery Jones Pistachios shelled 250g
Great price 11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 10.12 €
Nuts - shelled pistachios, 250 g - 47.60 €/1 kg
Bery Jones Walnuts 500g - Nuts
Bery Jones Walnuts 500g
Great price 9.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.67 €
Nuts - natural walnut, 500 g - 19.18 €/1 kg
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 500g - Nuts
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 500g
Great price 10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.27 €
Nuts - roasted and salted cashew, 500 g - 21.80 €/1 kg
Bery Jones Salted Caramel Almond 250g - Nuts
Bery Jones Salted Caramel Almond 250g
Great price 7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 6.39 €
Nuts - almond in chocolate, 250 g - 31.96 €/1 kg
Bery Jones Seed Mix 500 g - Seeds
Bery Jones Seed Mix 500 g
Great price 4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 3.82 €
Seeds - - 8.98 €/1 kg
Bery Jones Cashew natural WW320 0,5kg - Nuts
Bery Jones Cashew natural WW320 0,5kg
Great price 8.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.64 €
Nuts - natural cashew, 500 g - 17.98 €/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cherries 500g - Chocolate
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cherries 500g
Great price 15.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 12.40 €
Chocolate - sweetened sour cherries coated in a thick layer of dark chocolate (88%) with a minimum cocoa solids content of 38%, made from carefully selected ingredients, a...
Bery Jones Golden Flaxseed 1kg - Seeds
Bery Jones Golden Flaxseed 1kg
Great price 4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 3.82 €
Seeds - flax, - 4.49 €/1 kg
Bery Jones salty mix - peanuts with wasabi and corn 1000 g - Nuts
Bery Jones salty mix - peanuts with wasabi and corn 1000 g
Great price 10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.81 €
Nuts - roasted, salted and smoked peanuts and wasabi, 1000 g - 10.90 €/1 kg
Bery Jones Orange peel in dark chocolate 250g - Chocolate
Bery Jones Orange peel in dark chocolate 250g
Great price 6.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 5.59 €
Chocolate with cocoa content 54 %
Bery Jones Sun-dried tomatoes 1kg - Dried Fruit
Bery Jones Sun-dried tomatoes 1kg
Great price 12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 11.61 €
Dried Fruit - tomatoe, 1000 g - 12.90 €/1 kg