Best sellers, best additives
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked additives from the most sold to the least sold. You have 214 products to choose from. Customers have the most interest in Metaltec-1 250 ml, which you can buy for 30.50 € incl. VAT. If you’re intrested in additives in terms of the highest reviews, then look at the additives reviews and tests category.
All from 214
RAVENOL Diesel Power Performance, 300 ml
8.65 €
28.83 €/l
Currently Unavailable
Additive Substance to diesel - winter and summer, for cars and trucks, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner, increases performance, 300...
JLM Diesel Rapid Fuel System Cleaner injector flush, 500 ml
18.90 €
37.80 €/l
Currently Unavailable
Injector Cleaner - 500 ml, increases performance, dissolves deposits, for diesel engines, for summer and winter season
AMSOIL Dominator Coolant Boost coolant additive 473 ml
20.36 €
43.04 €/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Radiator Cleaner - increases cooling system efficiency, protects against deposits and corrosion, volume 473 ml
Walker DPF EOLYS DPX42 including filler kit, 1 l
75.69 €
75.69 €/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 1000 ml
Walker DPF EOLYS Powerflex including filler kit, 3 l
164.19 €
54.73 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 3000 ml
Walker DPF EOLYS Powerflex including filler kit, 1 l
80.79 €
80.79 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 1000 ml
Walker DPF EOLYS DPX42 including filler kit, 4.5 l
202.09 €
44.91 €/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 4500 ml
Bosal DPF Gen 4 including filler kit, 3 l
111.19 €
37.06 €/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 3000 ml
Bosal DPF Gen 4 including filler kit, 1 l
56.04 €
56.04 €/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance - winter and summer, for passenger cars, DPF cleaner, dissolves deposits, volume 1000 ml
LIQUI MOLY Gasoline additive E10, 150 ml
Great price
7.79 €
51.93 €/l
Currently Unavailable
Additive Substance for petrol - for cars and motorcycles, 150 ml volume for 70 l
LIQUI MOLY Additive for AdBlue® K, 2500 ml
Discounted -14 %
156.19 €
182.49 €
62.48 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for AdBlue - for cars and trucks, dissolves deposits, volume 2500 ml for 1000 l
SHERON E10 additive One Shot, 250 ml
6.09 €
24.36 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, volume 250 ml for 60 l
K2 Gasoline additive E10, 50 ml
3.49 €
69.80 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for petrol - for cars and motorcycles, fuel system cleaner, increases octane number, volume of 50 ml is sufficient for 60 l
EUROL Diesel DPF Cleaner Plus, 250 ml
20.32 €
81.28 €/l
In stock 5 pcs at the supplier's
DPF Cleaner - 250 ml capacity, uses a natural catalyst in the fuel to lower the regeneration temperature from approximately 600 °C to 400 °C, allowing easier oxidation of carbon...
EUROL EGR Cleaner, 400 ml
14.54 €
36.35 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
EGR Valve Cleaner - volume 400 ml, for removing excess carbon deposits from EGR valves
Wynn's 12292 Diesel Extreme Cleaner, 500 ml
24.88 €
49.76 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Injector Cleaner - extremely concentrated product for cleaning diesel engine fuel systems
Wynn's 25241 Diesel Clean-Up, 325 ml
12.42 €
38.22 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Injector Cleaner - extremely concentrated product for cleaning diesel engine fuel systems
Wynn's 47241 Oil System Cleaner, 325 ml
11.59 €
35.66 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Engine Cleaner - volume 325 ml, - professional flush that cleans the engine lubrication system and prevents contamination of new engine oil
Wynn's 51663 Diesel +Plus+ Treatment, 325 ml
10.76 €
33.11 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Injector Cleaner - Increases cetane number, thereby improving diesel ignition and combustion quality
facilitates cold starts
reduces diesel engine knock
reduces black smoke...
Wynn's 71851 Dry Fuel, 325 ml
11.18 €
34.40 €/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Additive Substance for diesel, for petrol - volume 325 ml
Wynn's 70612 Lead Substitute, 250 ml
12.84 €
51.36 €/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - volume 250 ml
Wynn's 64544 Automatic Transmission Treatment, 325 ml
21.56 €
66.34 €/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for automatic transmissions, volume 325 ml
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Aditiva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Adalékanyagok