75" Hisense 75MR6DE-E
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty 3-year warranty even for businesses
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 75 " (190.5 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 8 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 1200:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight DLED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Data interface RJ-45 (LAN), OPS, RS232
Audio interface Microphone input, S/PDIF
HDMI 3 ×
USB-C 1 ×
Bluetooth Bluetooth v5.1
WiFi WiFi 802.11ac, WiFi 802.11a, WiFi 802.11ax
USB 3 ×
Features and functions
Features Touch screen
Functions Blue light filter, OS Android, Screen mirroring
Equipment Speakers
Global applications NETFLIX, YouTube, Google Duo
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 170.99 cm
Height 102.44 cm
Depth 11.82 cm
Weight 45.5 kg
VESA mounting 600×600
Packaging
Cables included Network cable
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 0.21 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 350 W
Typical power consumption 210 W
Code:  V75MR6a
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Hisense 75MR6DE-E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" Hisense 75MR6DE-E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Hisense 75MR6DE-E