55" Philips 55OLED718
+ 60 dní na vyskúšanie
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 84 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG
Maximum brightness 900 nt
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Ambilight, Playback from USB, Skylink Fast Scan, Light sensor
SMART functions HbbTV
Gaming features Nvidia G-SYNC
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 70.8 cm
Depth without stand 5.8 cm
Base width / leg spacing 79.5 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Grey
Audio
Speaker performance 40 W
Audio formats DTS Play-Fi, Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WC389o78f2
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Philips 55OLED718
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Philips 55OLED718