49" Philips 49M2C8900L OLED
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 49 " (124.46 cm)
Resolution Type Dual QHD
Resolution 5120 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Panel type QD-OLED
Refresh rate 144 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 1,000 cd/m2
Native contrast 1000000:1
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 32:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface USB, USB-B
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 125.2 %
sRGB 153.1 %
Features and functions
Features Adjustable height
Equipment Speakers, Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 90 W
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 119.5 cm
Height 54.4 cm
Depth 35.9 cm
Weight 13.96 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 65 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 156.5 W
Code:  WC133
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 49" Philips 49M2C8900L OLED
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 49" Philips 49M2C8900L/00 OLED
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 49" Philips 49M2C8900L/00 OLED
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 49" Philips 49M2C8900L/00 OLED