48" Philips 48OLED819
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 66 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG
Colour depth 10
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2024
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Ambilight, Playback from USB, Skylink Fast Scan, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, ECO mode
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 61.82 cm
Depth without stand 6.8 cm
Base width / leg spacing 45 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 70 W
Audio formats DTS:X, DTS Play-Fi, DTS HD, Dolby Atmos
Other audio features Audio calibration
Code:  WC390q91
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 48" Philips 48OLED819
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 48" Philips 48OLED819