43" Hisense 43DP30FE
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type ADS
Refresh rate 60 Hz
Response time 8 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 1200:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight DLED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 3 ×
USB 2.0 2 ×
USB 3.2 Gen 1 1 ×
Bluetooth Bluetooth v5.1
WiFi WiFi 802.11ac, WiFi 802.11n, WiFi 802.11b
USB 2 ×
Colour gamut
Adobe RGB 62 %
sRGB 85 %
Features and functions
Features Commercial
Functions Blue light filter, OS Android, Screen mirroring
Equipment Speakers
Maximum Power Delivery performance 120 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 95.74 cm
Height 56.23 cm
Depth 7.42 cm
Weight 8 kg
VESA mounting 300×300
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 100 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WA840t29a18
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Hisense 43DP30FE
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Hisense 43DP30FE
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Hisense 43DP30FE
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Hisense 43DP30FE