34" Rapture VIDE 34VCW180
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 34 " (86.36 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 4000:1
Surface display Matte
Technology G-Sync Compatible, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 2 ×
Colour gamut
Adobe RGB 92 %
sRGB 126 %
Features and functions
Features Adjustable height, Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 81.2 cm
Height 53.1 cm
Depth 27.1 cm
Weight 9.15 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, Network cable
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 32 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  RPTLCD007
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche
Manufacturer information
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 34" Rapture VIDE 34VCW180
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 34" Rapture VIDE 34VCW180
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 34" Rapture VIDE 34VCW180
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 34" Rapture VIDE 34VCW180