27" ASUS TUF Gaming VG27VQ3B
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Matte
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 85 %
Features and functions
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Speakers, Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61 cm
Height 45.6 cm
Depth 19.3 cm
Weight 4.9 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Energy consumption in SDR mode 17 kWh/1000h
Typical power consumption 17 W
Code:  WA043v298f
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS TUF Gaming VG27VQ3B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS TUF Gaming VG27VQ3B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS TUF Gaming VG27VQ3B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS TUF Gaming VG27VQ3B