27" ASUS TUF Gaming VG27UQ1A
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 160 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible, FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 1.3 %
Features and functions
Features Tilting
Functions HDR
Equipment Speakers, Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.5 cm
Height 45.5 cm
Depth 21.4 cm
Weight 4.8 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 32 W
Code:  WA043v298g
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS TUF Gaming VG27UQ1A
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS TUF Gaming VG27UQ1A
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS TUF Gaming VG27UQ1A
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS TUF Gaming VG27UQ1A