27" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG
Buy with code ALZADNI5
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Native contrast 1500000:1
Surface display Glossy
Technology G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface USB
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3.2 Gen 1 2 ×
USB 2 ×
Colour gamut
sRGB 135 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 60.5 cm
Height 36.8 cm
Depth 5 cm
Weight 6.7 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 25 W
Code:  WA043v299
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG