27" ASUS ROG OLED PG27AQWP-W
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Panel type WOLED
Refresh rate 540 Hz
Response time 0.02 ms
Maximum brightness 1,500 cd/m2
Native contrast 1500000:1
Technology G-Sync Compatible, FreeSync Premium
Dual-Mode
Dual-mode resolution QHD/HD
Dual-mode frequency 540Hz/720Hz
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 2.1, HDMI 2.1
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3.2 Gen 1 3 ×
USB 3 ×
Colour gamut
sRGB 1.35 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions HDR
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Silver
Dimensions and weight
Width 60.5 cm
Height 54.8 cm
Depth 27.4 cm
Weight 7.04 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 25 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 55 W
Code:  WA049k1a
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ROG OLED PG27AQWP-W
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG OLED PG27AQWP-W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG OLED PG27AQWP-W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ROG OLED PG27AQWP-W