24" Philips 24E1N1300AE
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 100 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1300:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Data interface USB
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 2 ×
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Blue light filter, Power Delivery
Equipment Speakers, Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 65 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54.2 cm
Height 44.2 cm
Depth 18.7 cm
Weight 4.68 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 18.3 W
Code:  WC119b4
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" Philips 24E1N1300AE
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Philips 24E1N1300AE/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24E1N1300AE/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Philips 24E1N1300AE/00