24" Philips 24B2U3301
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 23.8 " (60.45 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 120 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 1.4
Data interface USB-C
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 4 ×
Thunderbolt 4 2 ×
USB 5 ×
Colour gamut
sRGB 110 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, Eyesafe
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54.2 cm
Height 49.9 cm
Depth 22.8 cm
Weight 5.72 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-C
Warranty
Extended warranty 3-year warranty even for businesses, Pick-up & Return
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode C
Energy consumption in SDR mode 12 kWh/1000h
Standby consumption 0.3 W
Code:  WC118a14e30
Warranty: 60 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" Philips 24B2U3301
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Philips 24B2U3301
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24B2U3301
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Philips 24B2U3301