34" ASUS ROG Swift OLED PG34WCDM
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 34 " (86.36 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Surface display Matte
Technology G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3 ×
Colour gamut
sRGB 135 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Blue light filter, Flicker-free, Power Delivery, Picture In Picture (PiP)
Maximum Power Delivery performance 90 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 78.6 cm
Height 55.1 cm
Depth 27.5 cm
Weight 8.4 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WA053b
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 34" ASUS ROG Swift OLED PG34WCDM
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 34" ASUS ROG Swift OLED PG34WCDM
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 34" ASUS ROG Swift OLED PG34WCDM
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 34" ASUS ROG Swift OLED PG34WCDM