31.5" ASUS ProArt Display OLED PA32UCDM
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 31.5 " (80.01 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Panel type QD-OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.1
Data interface USB, USB-C
Data interface standards USB 3.2 Gen 2, Thunderbolt 4
HDMI 1 ×
Thunderbolt / USB 4 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3.2 Gen 1 1 ×
USB 3.2 Gen 2 2 ×
Thunderbolt 4 2 ×
USB 1 ×
Colour gamut
sRGB 1 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Power Delivery, Daisy Chain, HDR
Equipment Speakers, Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 96 W
Colour
Colour Silver
Dimensions and weight
Width 71.8 cm
Height 60.3 cm
Depth 22.8 cm
Weight 9 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, USB-C
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 29 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 32 W
Code:  WA041s80a
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 31,5" ASUS ProArt Display OLED PA32UCDM
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 31,5" ASUS ProArt Display OLED PA32UCDM
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 31,5" ASUS ProArt Display OLED PA32UCDM
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 31,5" ASUS ProArt Display OLED PA32UCDM