Obnoviť stránku

3 typy športovcov: Nepoznáte náhodou niekoho z nich?

• Autor: Redakcia

Asi sa zhodneme na tom, že pohyb a šport sú pre telo prospešné. Udržiavať sa vo fyzickej kondícii nie je nijako na škodu, ale ako o všetkých veciach na svete platí, že nič sa nemá preháňať a všetkého veľa škodí. Aj medzi športovcami – a najčastejšie práve v skupine tých, ktorí to jednoducho veľmi prežívajú, sa nájdu unikátne typy ľudí, ktoré len ťažko prehliadnete. Vybrali sme pre vás tri najzaujímavejšie. Nepoznáte zo svojho okolia náhodou nejakého?

3 typy športovcov

3 typy športovcov – OBSAH

  1. Hltač kilometrov
  2. Hi-tech zdieľač
  3. Marketingový masér

Hltač kilometrov

Hltač kilometrov – športové terminológiou skôr vytrvalec – je typickou ukážkou športovca, pre ktorého sú hlavnou métou čo najlepšie výsledky, časy a vzdialenosti. Sto jarných kilometrov musí mať vybavených už 1. marca, inak to až do konca sezóny nebude ono. Áno, čítate dobre, už prvého. Jednoducho – akonáhle nemá v nohách 100 kilometrov na bicykli denne (bežci aspoň desiatku), bude prepadať depresiám a tvrdiť, ako sa „dnes strašne flákal“. V letných mesiacoch ho potom nájdeme na štarte všetkých polmaratónov a maratónov v okolí.

3 typy športovcov, hltač kilometrov

Všetko v jeho živote je podriadené športu. Má dobre zvládnutú správnu výživu a neje nič, čo by mu nebolo na prospech. Všetko mu pomáha strážiť kombinácia inteligentného telefónu a profesionálneho fitness náramku. Tep, tlak, vzdialenosť, ktorú prešiel, ubehol či zaplával, príjem a výdaj kalórií – všetko musí byť neustále pod kontrolou. Nezaobíde sa preto bez power banky s dlhou výdržou. Všetko vybavenie má samozrejme buď priamo vodotesné, alebo vo vodotesných puzdrách – predsa sa nebude predčasne vracať. Pri všetkom sa počítajú gramy, nič ho nesmie spomaľovať.

Hi-tech zdieľač

To je presný opak hltača kilometrov. Ten sa drie pre svoje vlastné potešenie, kdežto hi-tech zdieľač sa o svoje športové výkony musí chorobne deliť. Ide o presne ten typ športovcov, ktorý vám pokojne bude zdieľať stream celého svojho výletu z kamery na prilbe a raz za čas pridá zostrih najlepších komentovaných záberov. Je „jednoducho dobrý“ – alebo si to o sebe aspoň myslí. Pár podobných nadšencov možno zaujme, svojim priateľom na sociálnych sieťach týmto svojím narcizmom, s ktorým prezentuje svoje vlogy, akurát lezie na nervy.

3 typy športovcov, hi-tech zdieľač

Ak predchádzajúci typ športovca šetril každý gram, v prípade hi-tech zdieľača je to naopak. Na akciu jazdí autom, ktoré je plné vybavenia. Nestačí mu jediná akčná kamera, má aspoň tri. K tomu tie najnovšie stabilizátory a nikdy nekončiace hromady pamäťových kariet.

Všetka výbava potrebuje kŕmiť, do terénu nosí power banky a všetko dobíja v nabíjacej stanici v aute. Milovník priamych prenosov sa potom nezaobíde bez držiaka kamery na prilbu, hrudník či riadidlá a tiež kvalitného mikrofónu, pretože bez komentára to pochopiteľne nemá zmysel. Potom tu máme samozrejme postprodukciu, domáci počítač so skvelými parametrami je vybavený minimálne tromi monitormi a veľkou archivačnou kapacitou.

Marketingový masér

Takýto marketingový masér môže na prvý pohľad pripomínať vyššie uvedenú kategóriu. Zásadný rozdiel je v tom, že hi-tech zdieľač spája svoju vášeň pre šport s nutnou dávkou narcizmu, kdežto v prípade marketingového maséra zostáva len narcizmus a schopnosť odhadnúť, čo by mohlo followerov zaujať. A keď je to šport, bude to šport. Väčšinou toho veľa nevie, dôležité je, že pri tom dobre vyzerá. Vie úplne presne, ako by sa niečo malo a nemalo robiť, s veľkou radosťou sa o svoj názor podelí, ale to je všetko. Končí pri teórii, prax väčšinou dopadá tragicky.

3 typy športovcov, marketingový masér

Tento človek potrebuje mať všetko najnovšie. V zákulisí novú kameru či najkvalitnejší telefón, k tomu špičkový stabilizátor. Starostlivosti o svoju výbavu venuje maximálnu pozornosť, vždy používa len aktuálne najlepšie dostupné prípravky. No a pred kamerou, tam musí byť tiež všetko perfektne trendy. Pretože na nasledovanie toho, čo práve v internetovom svete frčí, je tento – v tomto prípade skôr pseudo-športovec – expert.

Športovať sa dá rôzne, prakticky aj teoreticky, pre seba aj pre ostatných. Byť fit je trendy a je jasné, že sa aj v tejto oblasti objaví veľa podivuhodných typov, pre ktorých je šport skôr sebaprezentácia a forma sebastredného uspokojenia. Práve také boli tri typy „športovcov“, ktoré sme načrtli vyššie.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB01