27" Philips 27E2N1500L/00
Buy with code ALZADNI20
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 75 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 1.4
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.4 cm
Height 45.7 cm
Depth 20 cm
Weight 3.19 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Warranty
Extended warranty 3-year warranty even for businesses, Pick-up & Return
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode C
Energy consumption in SDR mode 16.8 kWh/1000h
Standby consumption 0.3 W
Maximum power consumption 21 W
Typical power consumption 16.8 W
Code:  WC118a12b1
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" Philips 27E2N1500L/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1500L/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1500L/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27E2N1500L/00