27" Philips 27E1N1100A
Buy with code ALZADNI20
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 120 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1300:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Audio interface headphone input, Microphone input
HDMI 1 ×
VGA 1 ×
Features and functions
Functions Blue light filter
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.7 cm
Height 45.7 cm
Depth 21.1 cm
Weight 4 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 18.8 W
Code:  WC1191
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" Philips 27E1N1100A
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E1N1100A
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E1N1100A
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27E1N1100A/00