27" ASUS TUF Gaming VG27AQ5A
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 210 Hz
Response time 0.3 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1300:1
Technology FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3.2 Gen 1 1 ×
USB 1 ×
Colour gamut
sRGB 1.3 %
Features and functions
Features Tilting
Functions HDR
Equipment Speakers, Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.5 cm
Height 45.5 cm
Depth 21.4 cm
Weight 5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 35 W
Code:  WA043v299d
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS TUF Gaming VG27AQ5A
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS TUF Gaming VG27AQ5A
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS TUF Gaming VG27AQ5A
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS TUF Gaming VG27AQ5A