27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Panel and screen technology
Panel technology OLED
Panel type QD-OLED
Refresh rate 240 Hz
Response time 0.03 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible, FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 2.1, HDMI 2.1
Data interface USB-C
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
DisplayPort 1 ×
Thunderbolt / USB 4 1 ×
USB-C 1 ×
USB 2.0 1 ×
USB 3.2 Gen 1 3 ×
Thunderbolt 4 1 ×
USB 3 ×
Colour gamut
sRGB 145 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Power Delivery
Equipment Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 90 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.1 cm
Height 44.6 cm
Depth 21.9 cm
Weight 7.62 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 25 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 80 W
Code:  WA041s7a1
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM