27" ASUS ROG Strix XG27UCGR
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type Fast IPS
Refresh rate 162 Hz
Response time 0.3 ms
Maximum brightness 400 cd/m2
Native contrast 1300:1
Surface display Matte
Technology Adaptive-Sync
Dual-Mode
Dual-mode frequency 162Hz/485Hz
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface USB-C
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
Colour gamut
sRGB 130 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Blue light filter, HDR
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.4 cm
Height 50.3 cm
Depth 18.8 cm
Weight 4.7 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 50 W
Typical power consumption 26 W
Code:  WA043v26c
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ROG Strix XG27UCGR
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27UCGR
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27UCGR
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ROG Strix XG27UCGR