24" ASUS TUF Gaming VG24VQER
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Matte
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
VGA 1 ×
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 53.8 cm
Height 40.4 cm
Depth 20.6 cm
Weight 3.2 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 17 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 23.34 W
Code:  WA039j9k
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 24" ASUS TUF Gaming VG24VQER
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" ASUS TUF Gaming VG24VQER
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" ASUS TUF Gaming VG24VQER
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" ASUS TUF Gaming VG24VQER