23.8" Rapture VIDE 24IFF240
Buy with code ALZADNI25
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 23.8 " (60.45 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel type IPS
Refresh rate 240 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Technology G-Sync Compatible, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 82.7 %
sRGB 110.2 %
Features and functions
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54 cm
Height 40 cm
Depth 14.7 cm
Weight 4 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, Network cable
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 36 W
Typical power consumption 36 W
Code:  RPTLCD003
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche
Manufacturer information
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 23,8" Rapture VIDE 24IFF240
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 23,8" Rapture VIDE 24IFF240
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 23,8" Rapture VIDE 24IFF240
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 23,8" Rapture VIDE 24IFF240