23.8" Rapture OPUS 24IFF144
Buy with code ALZADNI30
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 23.8 " (60.45 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel type IPS
Refresh rate 144 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Matte
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 6 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
VGA 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 82.7 %
sRGB 113.2 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54.1 cm
Height 32.1 cm
Depth 17.7 cm
Weight 3.8 kg
VESA mounting 75×75
Packaging
Cables included HDMI, Network cable
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 36 W
Typical power consumption 36 W
Code:  RPTLCD001
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche
Manufacturer information
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 23,8" Rapture OPUS 24IFF144
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 23,8" Rapture OPUS 24IFF144
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 23,8" Rapture OPUS 24IFF144
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 23,8" Rapture OPUS 24IFF144