Obnoviť stránku
Aktuálna rýchlosť doručenia:
Alza predajne
Alzaboxy
Doručenie na adresu
Partnerské odberné miesta

0-1 deň
0-1 deň
0-2 dni
1-2 dni

WowME Kids: dvojica smart hodiniek dodávajúca rodičom kľud (PREVIEW)

Článok

Aktualizované • Autor: Václav Švec

Smart hodinky nemusia slúžiť iba ako predĺžená ruka vášho smartfónu či ako fitness tracker. Na trhu je aj rad modelov určených pre deti – alebo skôr ich rodičov, aby so svojimi ratolesťami mohli byť v neustálom kontakte a zároveň mali prehľad o tom, kde sa nachádzajú. Takéto hodinky navyše nemusia stáť hotový majetok, ale stačiť na ne môže niekoľko desiatok eur alebo do sto eur. Rovnako ako v prípade hodiniek WowME Kids Smile a WowME Kids 4G.

WowME Kids

Detské smart hodinky WowME Kids – OBSAH

 1. Bezpečnostné funkcie hodiniek WowME Kids
 2. Odolná konštrukcia
 3. WowME Kids Smile
 4. WowME Kids 4G
 5. Porovnanie WowME Kids Smile a WowME Kids 4G
 6. WowME Kids Smile a WowME Kids 4G – varianty a cena

S hodinkami WowME Kids budete mať prehľad kde sú vaše deti

Pri detských hodinkách budú pre väčšinu rodičov tými zrejme najdôležitejšími časťami vybavenia vstavané GPS a slot na SIM kartu. Práve tie totiž umožňujú zisťovanie polohy vášho dieťaťa. GPS lokalizácia môže prebiehať celkovo v troch režimoch. Jednotlivé režimy sa od seba odlišujú intervalom aktualizácie polohy. Ten môže byť každú minútu, desať minút alebo hodinu.

Hodinky tiež podporujú takzvané „bezpečnostné zóny“. V ich prípade rodič na mape nadefinuje konkrétnu oblasť a hodinky ho cez aplikáciu WowME Tracker v telefóne upozornia, že jeho potomok túto oblasť opustil. Oba modely WowME Kids následne disponujú SOS tlačidlom, ku ktorému je možné priradiť až 3 čísla. Po podržaní tlačidla po dobu 5 sekúnd hodinky postupne vytočia prvé číslo a v prípade, že hovor neprijme, budú pokračovať vo vytáčaní ďalších čísel. Nastaviť je možné tiež odoslanie SMS o núdzovom telefonovaní.

WowME Kids 4G, detské hodinky
V prípade oboch typov detských hodiniek využijete aplikáciu WowME Tracker.

Bezpečnostné funkcie detských hodiniek môžu nájsť svoje uplatnenie v rôznych situáciách.

 1. Inteligentné detské hodinky WowME Kids môžete používať napríklad na stráženie cesty dieťaťa zo školy. Pokiaľ sa dieťa oneskorí, stačí len skontrolovať jeho pozíciu v aplikácii WowME Tracker a hneď uvidíte, či sa na ceste domov len zdržalo, alebo sa pri skúšaní novej skratky niekde stratilo a vy tak pre neho môžete ihneď vyraziť.
 2. Pokiaľ sa dieťa stratí, alebo napríklad „len“ prejde zastávku kde má vystúpiť. Môže tiež použiť SOS tlačidlo a ihneď sa telefonicky spojiť s niektorým z rodičov alebo iným SOS kontaktom.
 3. V neposlednom rade sú užitočné aj bezpečnostné zóny. Tie môžete použiť napríklad ak sa ide dieťa hrať von s kamarátmi, aby sa nezatúlalo príliš ďaleko, či zabezpečiť, aby sa napríklad nehralo pri rieke alebo na iných potenciálne nebezpečných miestach.
 4. Dieťa na bicykli či kolieskových korčuliach spadne a zraní sa. Stačí, aby stlačilo SOS tlačidlo a ihneď sa s vami spojí a vy pre neho môžete vyraziť.

Odolná konštrukcia hodiniek WowME Kids

Oba modely smart hodiniek WowME Kids zdieľajú veľmi podobnú konštrukciu. Tá je v prípade puzdra tvorená z väčšiny plastom. Displej však kryje chemicky tvrdené sklo, ktoré je oveľa odolnejšie voči poškriabaniu ako v tejto kategórii bežný plast. Toto sklo sa navyše triešti na malé, neostré kúsky, a tak pri prípadnej nehode nemusíte mať strach, že by sa dieťa poranilo. Obe detské hodinky WowME potom využívajú silikónový remienok a oba modely sú aj napriek relatívne mohutne pôsobiacej konštrukcii prekvapivo ľahké. WowME Kids Smile so 40 mm puzdrom vážia 42 gramov a WowME Kids 4G so 43,6 mm puzdrom majú hmotnosť 55 gramov.

WowME Kids 4G, detské hodinky
Detské inteligentné hodinky WowME Kids sú dostupné v niekoľkých farebných vyhotoveniach.

Vhod potom rozhodne príde aj zvýšená ochrana voči vode a prachu. Tu narážame na prvú odlišnosť. Zatiaľ čo lacnejšie WowME Kids Smile ponúknu certifikáciu IP54, drahší model sa môže pochváliť štandardom IP67. V praxi to znamená, že WowME Kids Smile odolajú bežnému vystaveniu prachu a striekajúcej vode (napríklad pri umývaní rúk alebo pri daždi). WowME Kids 4G by potom mali prachu odolať vo všetkých situáciách a navyše zvládnuť aj úplné ponorenie do vody. Na vyčíňanie v bazéne však nie sú priamo určené.

WowME Kids Smile: detské hodinky lacno

Technické vybavenie oboch modelov je do značnej miery podobné. Už lacnejšie z tejto dvojice, a síce WowME Smile, toho tak za svoju cenu ponúkajú až prekvapivo veľa. V prvom rade ide pochopiteľne o už spomínané bezpečnostné funkcie. WowME Kids Smile sa následne môžu pripojiť k sieťam 2. generácie – teda GPRS a EDGE. To so sebou prináša určité obmedzenia spojené s nízkou prenosovou rýchlosťou. Avšak na odoslanie informácií o polohe, telefonáty či príjem/odoslanie textovej alebo hlasovej správy cez vstavanú chatovaciu aplikáciu je aj to dostatočné.

Nevyžiadaných SMS či hovorov sa báť nemusíte. V prípade hodiniek je možné nastaviť, aby bolo spojenie možné len s uloženými kontaktmi. Vložená SIM karta následne musí mať aktívne aj dátové prenosy. Podľa výrobcu potom hodinky pri bežnom použití spotrebujú v priemere 30 MB dát mesačne. Tento údaj by sme však radšej brali skutočne len ako orientačný. WowME Kids Smile ponúknu pre smart hodinky bežné funkcie ako krokomer, monitor spánku, výpočet kalórií či výzvy na pohyb. Aplikácia WowME tracker potom slúži tiež na správu nastavenia hodiniek – napríklad nastavenie režimu „Nerušiť“ počas výučby.

WowME Kids Smile, detské hodinky
WowME Kids Smile sú možno lacné, zato prekvapivo dobre vybavené hodinky pre deti.

Ovládanie hodiniek prebieha najmä prostredníctvom dotykového displeja. Rozhranie hodiniek je pritom navrhnuté na mieru deťom a je kompletne v slovenčine – rovnako ako aplikácia WowME Tracker. Hodinky WowME Kids Smile disponujú 1,44" TFT TN displejom. Pri ňom je potrebné počítať s horšími pozorovacími uhlami, kontrastom aj čitateľnosťou na slnku. Vedľa dotykového displeja však hodinky disponujú aj dvojicou tlačidiel, pričom jedno slúži na príjem hovorov a druhé ako SOS tlačidlo na upozornenie vybraného kontaktu. Nejedného malého objaviteľa určite poteší vstavané svietidlo či fotoaparát. Ten je možné použiť aj na vzdialené zhotovenie snímky, ktorý je následne odoslaný do aplikácie WowME Tracker v telefóne rodiča. Vstavaná batéria by mala stačiť na až 4 dni prevádzky, reálna výdrž však bude zrejme o niečo nižšia.

i

Nízka cena WowME Kids Smile je vykúpená použitím staršej 2G siete – čo je aj hlavný (nie však jediný) rozdiel v porovnaní s WowME Kids 4G. Tie ponúkajú výrazne rýchlejšie LTE. Rozdiel sa môže prejaviť najmä pri prvotnom nastavovaní hodiniek. 2G siete totiž neumožňujú automatické nastavenie po vložení SIM karty. Nejde však žiadnu neprekonateľnú prekážku, stačí odoslať SMS v správnom tvare a hodinky reštartovať. Všetko je podrobne popísané v návode, prípadne v rozbaľovacom texte nižšie. V prípade WowME Kids 4G nastavenia nemusíte riešiť: hodinky sa nastavia automaticky.

Ako aktualizovať nastavenia siete?

Nastavenie WowME Kids Smile nie je žiadna veda. Nižšie sme pre vás skopírovali príslušnú časť z NÁVODU. Pokiaľ by ste narazili na akýkoľvek problém, odporúčame si v prvom rade prejsť návod, najmä FAQ (str. 27 a ďalej). Ak tu nenájdete odpoveď, neváhajte sa obrátiť na náš zákaznícky servis.

Takže ako nastaviť sieť na WowME Kids Smile? V prvom rade skontrolujte, či sú hodinky zapnuté a či je zariadenie pripojené k mobilnej sieti. Podľa používaného mobilného operátora odošlite z mobilného telefónu na SIM kartu v zariadení textovú správu v nasledujúcom tvare. Upozorňujeme, že tieto kódy platia pre českú mobilnú sieť.

 • O2 - pw,123456, apn, internet,,,23002#
 • T-Mobile – pw,123456, apn, internet. t-mobile.sk,,,23001#

Po odoslaní tejto textovej správy počkajte jednu minútu a potom reštartujte zariadenie odoslaním nasledujúcej textovej správy na kartu SIM v zariadení: pw,123456, reset#.

Po odoslaní správy o resetovaní počkajte, kým sa zariadenie automaticky nereštartuje. Skontrolujte nastavenie svojho zariadenia podľa návodu, postup nájdete v časti „Často kladené otázky“ v tejto príručke (časť „Nastavenie APN je nesprávne“).

Poznámka: Ak používate iného mobilného operátora, musíte na karte SIM nájsť nastavenia svojho operátora. Najjednoduchšie je zistiť, akú mobilnú sieť váš poskytovateľ používa. Väčšina menších mobilných operátorov používa siete niektorého z vyššie uvedených veľkých poskytovateľov. Ak túto informáciu nemôžete zistiť, môžete buď priamo skontrolovať nastavenie SIM karty po jej vložení do telefónu. Táto metóda je dostupná iba pre telefóny so systémom Android. V nastaveniach mobilnej siete vyhľadajte názov APN, MCC a MNC. Názov APN, MCC a MNC môžete taktiež vyhľadať na webových stránkach svojho mobilného operátora.

Potom môžete na SIM kartu v hodinkách odoslať textovú správu v nasledujúcom tvare. Nahraďte tučné číslice svojimi hodnotami: pw,123456, apn, APNNAME,,, MCCMNC#

WowME Kids 4G prinášajú vylepšenia v niekoľkých smeroch

Drahšie z dvojice detských inteligentných hodiniek zdieľajú s prvým menovaným modelom rad parametrov. Ohľadom konštrukcie je najzásadnejším rozdielom už spomínaná vyššia ochrana IP67 spolu s vyššou hmotnosťou 55 gramov. Vzhľad hodiniek je potom o niečo decentnejší ako v prípade základného modelu. Bočné tlačidlá boli redukované a zostalo tu iba SOS tlačidlo. Po novom však pribudlo jedno kapacitné tlačidlo pod displejom slúžiace ako tlačidlo späť. Najväčším rozdielom v porovnaní s WowME Kids Smile je však pochopiteľne podpora 4G konektivity, ktorá sa dostala aj do samotného názvu hodiniek.

WowME Kids Smile, detské hodinky
Detské smart hodinky WowME Kids 4G s IPS displejom.

Vďaka podpore oveľa rýchlejších dátových sietí a zabudovanému fotoaparátu tak môžete so svojím potomkom taktiež videochatovať. K internetu sa však hodinky môžu pripojiť aj prostredníctvom WiFi a (najmä) pri videohovore vám tým pomôžu ušetriť mobilné dáta na vloženej SIM. V prípade WowME Kids 4G výrobca odhaduje mesačnú spotrebu dát na 100 MB.

WowME Kids 4G, detské hodinky
WowME Kids 4G ponúknu aj zvýšenú odolnosť s certifikáciou IP68.

Oceniť následne môžete tiež použitie 1,4" IPS displeja, ktorý by mal ponúknuť oveľa lepšie pozorovacie uhly ako ten pri lacnejšom modeli hodiniek. S lepším vybavením však súvisí aj vyššia spotreba energie. V prípade WowME Kids 4G tak počítajte nanajvýš s výdržou 3 dni na jedno nabitie. Menším ústupkom vo vybavení potom môže byť chýbajúce integrované svietidlo. Inak môžete pri hodinkách WowME Kids 4G počítať s prakticky rovnakou funkcionalitou ako v prípade vyššie popísaných WowME Kids Smile. Nechýba rozhranie v slovenčine, niekoľko režimov sledovania polohy, bezpečnostnej zóny, sledovanie pohybových aktivít a spánku či ochrana pred nevyžiadanými hovormi a SMS.

i

Rozhodnúť sa môžete aj pre inteligentné detské hodinky WowME Kids 4G Safe+. Tie síce vychádzajú z modelu WowME Kids 4G, navyše však pridávajú aj detekciu zloženia hodiniek. Zakaždým, keď dieťa WowMe Kids 4G Safe+ zloží z ruky, dorazí do aplikácie v smartfóne rodiča upozornenie. Je potom na zvážení rodiča, či je zloženie hodiniek z ruky v danej chvíli podozrivé a dieťaťu na ne napríklad zavolá. Hodinky by mohli notifikovať aj pri položení na stôl a opätovnom zdvihnutí. Preto ich odporúčame odkladať displejom dole. V prípade, že túto funkciu nebudete chcieť využívať, nie je nič jednoduchšie, než ju deaktivovať v nastavení aplikácie.

Porovnanie WowME Kids Smile a WowME Kids 4G

Model WowME Kids Smile
WowME Kids 4G
WowME Kids 4G Safe+
Rozmery puzdra 14 x 20 mm 14,5 x 23,5 mm 14,5 x 23,5 mm
Hmotnosť 42 gramov 55 gramov 55 gramov
Stupeň krytia IP54 IP67
Displej 1,44", dotykový, TFT TN 1,4", dotykový, IPS 1,4", dotykový, IPS
Určovanie polohy GPS v hodinkách GPS v hodinkách GPS v hodinkách
Určovanie polohy podľa WiFi
Bezpečnostné funkcie opustenie bezpečnej zóny, SOS tlačidlo opustenie bezpečnej zóny, SOS tlačidlo opustenie bezpečnej zóny, SOS tlačidlo, zloženie z ruky
Konektivita GPRS LTE, WiFi LTE, WiFi
Komunikácia telefonické hovory, textové/hlasové správy telefonické hovory, textové/hlasové správy, videohovory telefonické hovory, textové/hlasové správy, videohovory
Zdravotné a športové funkcie krokomer, výpočet kalórií, monitoring spánku, pripomenutie pohybu krokomer, výpočet kalórií, monitoring spánku, pripomenutie pohybu krokomer, výpočet kalórií, monitoring spánku, pripomenutie pohybu
Smart funkcie režim spánku/nerušiť, hry, dátum, budík, deň v týždni režim spánku/nerušiť, hry, dátum, budík, deň v týždni režim spánku/nerušiť, hry, dátum, budík, deň v týždni
Výdrž batérie 96 h 72 h 72 h
Cena 32,90 € 84,90 € 141,90 €

Vybrať WowME Kids 4G alebo WowME Kids Smile?

Prečo WowME Kids Smile?

 • Smart detské hodinky WowME Kids Smile ponúkajú bezkonkurenčný pomer cena/výkon.
 • Až štvordňová výdrž na jedno nabitie zabezpečí, že hodinky nestrávia viac času na nabíjačke ako na zápästí vášho dieťaťa.
 • Sú o pätinu ľahšie ako WowME Kids 4G.

Prečo WowME Kids 4G?

 • LTE konektivita umožňuje aj videohovory a rýchlejšie posielanie obrázkov – model Smile disponuje iba 2G pripojením.
 • Vďaka štandardu odolnosti IP68 hodinkám neublíži prach, ani voda.
 • IPS displej zabezpečí dobré pozorovacie uhly aj čitateľnosť na slnku.

WowME Kids Smile a WowME Kids 4G – varianty a cena

Dôležitou devízou oboch hodiniek WowME Kids je dozaista aj ich pomer cena/výkon. Aj napriek tomu, že toho oba modely po funkčnej stránke ponúkajú veľa, ich zaobstaranie vás rozhodne nezruinuje.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB29