Obnoviť stránku

Tyčový aku vysávač Dyson V11 Absolute (RECENZIA)

Značka Dyson je známa svojimi kvalitnými vysávačmi, ktoré nemožno prehliadnuť vďaka vysoko modernému vzhľadu, ktorý vyzerá ako z inej planéty. Moderné technológie a premyslené detaily predurčujú vysávače na popredné priečky v obľúbenosti a záujmu spotrebiteľov. Preto sme pre vás testovali tento model, ktorý v čase testovania stojí 649 Eur, takže patrí medzi najdrahšie tyčové vysávače na trhu. Obháji model Dyson V11 Absolute svoju cenu?

Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute (RECENZIA) – OBSAH

 1. Balenie vysávača Dyson V11 Absolute
 2. Vyhotovenie tyčového vysávača Dyson V11 Absolute
 3. Príslušenstvo
 4. Ovládanie vysávača
 5. Prvé použitie vysávača Dyson V11 Absolute
 6. Ručné vysávanie
 7. Nabíjanie vysávača
 8. Ďalšie vlastnosti Dyson V11 Absolute
 9. Záverečné hodnotenie

Balenie vysávača Dyson V11 Absolute

Vysávač dorazil v pomerne malej krabici, kde bolo všetko perfektne usporiadané pre maximálnu úsporu miesta. Čo ma mimoriadne potešilo, je absolútna absencia plastových obalových materiálov. Klobúk dolu, Dyson dokázal, že aj drahý a luxusný prístroj možno zabaliť bez plastov, len do papiera, a pritom stále vyzerať atraktívne. Drobné ekologické hľadisko, ktoré ma nadchlo. Čo príde ďalej?

Ekologické balenie, ani jediný plastový obal!
Ekologické balenie, ani jediný plastový obal!

Vyhotovenie tyčového vysávača Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute jednoducho vyzerá efektne. Super moderný dizajn láka, kvalitné vyhotovenie je poznať z každého centimetra. Prekvapivá dominancia modrej farby len umocňuje celkový dojem. Ťažisko celého vysávača budete držať v ruke, celý vysávač sa skrýva na malom priestore v hornej časti. Nádoba na prach nevyzerá veľká, ale je dostatočne objemná (0,76 litra). Na konci vysávača je displej typu LCD, ktorý pri vysávači rozhodne nečakáte, ovláda sa jediným tlačidlom priamo pri displeji. Prepínať môžete módmi, ktoré ovplyvňujú výkon, a tým aj výdrž vysávača. Zostavenie vysávača je veľmi jednoduché.

Tyč s nadstavcami
Na hlavnej tyč je možné pripnúť držiak na dva nadstavce a mať ich tak neustále pri ruke počas vysávania.

Príslušenstvo

Obsah balenia vysávača Dyson V11 Absolute je naozaj bohatý. Súčasťou vysávača je okrem nabíjacieho stojančeka s adaptérom a samotného vysávača tiež mnoho nadstavcov, asi najviac, čo som kedy pri jednom modeli vysávača videla. Všetky vyzerajú zaujímavo, len mi chýba vysvetlenie, na čo ktorý slúži, je teda nutné riadiť sa intuíciou. Menší návod by však potešil.

Okrem štandardnej hubice je súčasťou:

 • Variant s mäkkým valčekom
 • Kombinovaná kefová hubica
 • Mini hubica s rotačnou kefku do malých priestorov
 • Jemná mini kefa na prach
 • Zúžená hubica do naozaj malých priestorov (ideálne do auta)
 • Kefa na odolné nečistoty so silnými štetinkami.

Ľubovoľné dva nadstavce môžete mať pri ruke vďaka držiaku na samotnom vysávači, čo oceníte pri dôkladnom upratovaní, ďalšie dva možno umiestniť priamo na nabíjaciu základňu. Jednoducho vymeníte a vysajete napríklad zúžené priestory v automobile či za radiátormi doma.

Veľké množstvo hubíc súčasťou balenia
Súčasťou vysávača je naozaj nadštandardné množstvo hubíc.

Ovládanie vysávača

Ovládanie vysávača Dyson V11 Absolute je naozaj prekvapivé. Okrem tlačidla pod displejom na prepínanie módov sa tu nachádza už len jediné tlačidlo, ktoré je umiestnené tak, aby pri správnom držaní vysávača bolo automaticky stlačené. Bude tak držané úplne prirodzene po celú dobu vysávania. Nie som si istá, či je to geniálne alebo nešťastné riešenie. Držať tlačidlo stlačené nevyžaduje žiadnu silu, avšak nemožno vysávač držať len zľahka, ako som zvyknutá pri iných modeloch. Čo je však problematickejšie, je stlačenie tlačidla pri každom neúmyselnom dotyku, napríklad vysypávaní nečistôt zo zbernej nádoby. Avšak je to vec, na ktorú je možné si zvyknúť. Pre niekoho to naopak môže byť už od začiatku skôr výhoda.

i

Vysávač Dyson V11 Absolute vie aj po česky! Síce toho veľa nenapovedá, ale na displeji môžete mať všetky informácie okrem angličtiny aj v češtine.

Prehľadný a kvalitný LCD priamo na tele vysávača
Prekvapivý displej s presnými hodnotami výdrže s možnosťou prepnutia módu.

Prvé použitie vysávača Dyson V11 Absolute

Používanie vysávača Dyson V11 Absolute je veľmi intuitívne. Prístroj perfektne padne do ruky a je ľahký. Aj môj štvorročný syn vysávanie hneď na prvýkrát zvládal, veľmi ho to bavilo. Ihneď po zapnutí si overíte funkciu inteligentného systému dynamického snímania DLS, ktorá v neuveriteľne rýchlom slede detekuje odpor kefy, takže okamžite prispôsobuje výkon danému povrchu.Prejazd z dlaždíc na koberec a späť nebol pre tento vysávač žiadny problém, nemusela som sa vôbec obťažovať prepínaním, vysávač sa okamžite prispôsobil. Spočiatku ma najviac obmedzovalo sústredenie na prítlak na tlačidlo na zopnutie. Inak je vysávač veľmi jednoduchý na používanie a ľahký. V prípade potreby sa nadstavce ľahko menia a dva sú súčasťou držiaka priamo na vysávači, takže sú hneď po ruke.

i

Automatický režim prepínania výkonu sa aktivuje nasadením hubice High Torque (základná hubica, tá najväčšia).

Jednoduché vysávanie
Jednoduché vysávanie aj v sťažených podmienkach.

Ručné vysávanie

Doteraz väčšina tyčových vysávačov plne nenahradila výkonný ručný vysávač, buď sú príliš ťažké, nemajú dostatočný výkon, či dostatok praktických nadstavcov. To Dyson V11 Absolute mení. Nadstavce totiž môžete umiestniť ako na koniec tyče, tak aj priamo na telo vysávača. Vysávanie auta sa tak stalo veľmi jednoduchým úkonom, ku ktorému som sa nemusela dlho prehovárať a rada vysala aj manželovo. S týmto modelom sa nemusíte báť aj neštandardných miest: pavučín na strope, čalúnenia, čistenia radiátorov, stiesnených priestorov, schodov a pod. Majitelia zvierat si tento model vysávača zamilujú okamžite!

Rýchle a efektívne vysávanie auta
Vysať auto nebolo rýchlejšie a jednoduchšie!

Nabíjanie vysávača

Nabíjanie vysávača prebieha cez dodávaný zdroj energie, ktorý je naozaj malý. Odporúčam využiť aj priloženú dokovaciu stanicu, ktorú navŕtajú do steny a získate odkladací priestor na vysávač po každom upratovaní, kde môžete vysávač tiež nabiť. Táto výhoda praktického umiestnenia na stenu má v sebe aj jednu nevýhodu. Vysávač ako jeden z mála na trhu vďaka svojmu neštandardnému spracovaniu nevie sám stáť. Pokiaľ ho teda potrebujete odložiť, musíte ho položiť na zem. Uschovanie inam než do navŕtaného stojanu je teda nepraktické. A to ma v našom veľkom dome celkom obmedzuje, rada odkladám vysávač, kdekoľvek si spomeniem, aj keď to znamená chvíľu pátrať, kde zas môže byť. To sa vám v prípade V11 Absolute nestane, bude vždy čakať na rovnakom mieste na ďalšie použitie.

Ďalšie vlastnosti Dyson V11 Absolute

Čistenie

Vysávač má k dispozícii zásobník na odpad s objemom 0,76 litrov s praktickým systémom, ktorý umožňuje vysypať nádobu jedným stlačením tlačidla. Žiadna špina okolo!

Výdrž

Vysávač vydrží pri ECO režime na jedno nabitie až 60 minút, zostávajúci čas overíte jedným pohľadom na displej. Pri prepnutí módu vždy vidíte, koľko času na daný mód ešte zostáva. Kapacita batérie je dostatočne veľká aj na upratovanie veľkého domu. Nikto predsa nevysáva dlhšie ako hodinu, že?

Výkon

Vysávač Dyson V11 je naozaj výkonný, prináša 525 W vo svojom kompaktnom tele. Nečistoty sa ľahko vysávajú aj z horšie dostupných miest. Na akumulátorový vysávač má skvelý výkon, takže nespoznáte rozdiel medzi štandardnými vysávačmi do zásuvky a týmto.

Ukážka kefy na jednej z hubíc.
Ukážka kefy na jednej z hubíc.

Celkové hodnotenie

Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute

Tyčové aku vysávače

Vysávač Dyson V11 Absolute sa nedá porovnávať so žiadnym vysávačom iných značiek. Je veľmi originálny. Jeho ovládanie je jednoduché, je výkonný a upratovanie s ním bude naozaj efektívne. V porovnaní s bežnými vysávačmi je vysávanie s Dyson V11 Absolute zábavou. Vďaka neustálej pripravenosti v stojane ho môžete využívať aj niekoľkokrát denne bez straty cenných minút zapájaním a zostavením. To zaistí čistejšiu domácnosť pri rovnakej či dokonca nižšia časovej náročnosti. Odporúčam tento model obzvlášť do rodín s deťmi, chlpatými zvieratkami či alergikom.

Klady

 • Atraktívny dizajn
 • Mnoho nadstavcov v balení
 • Ideálny na horšie dostupné priestory
 • Veľmi ľahký a ľahko ovládateľný

Zápory

 • Cena
 • Nestojí samostatne
 • Na používanie je potrebné držať tlačidlo
WEB6