• Autor: Ondřej Chabr
Vivo pokračuje v úspešnej sérii smartfónov označenej písmenom V. Najnovšími prírastkami sú modely Vivo V70 a Vivo V70 Elite. Od seba sa líšia len minimálne, no medziročný posun oproti Vivo V60 je už citeľný. S akými novinkami chcú obhájiť svoju pozíciu? Má dvojica modelov vôbec zmysel a ktorý z nich sa nakoniec dostane na slovenský trh?
V novom roku sa do hry okamžite zapája Vivo, aby predstavilo novú generáciu dobre vybavenej strednej triedy. Najnovšie ju zastupuje dvojica modelov – Vivo V70 a V70 Elite. Ide o prvýkrát, čo výrobca siahol po označení Elite (ak nepočítame starší model Vivo Xplay 5), ktoré má naznačovať príslušnosť k vyššiemu segmentu strednej triedy. Či si toto pomenovanie skutočne zaslúži, je zatiaľ otázne, no k tomu sa ešte dostaneme. Už na úvod však treba povedať, že rozdiely medzi oboma telefónmi sú naozaj minimálne.
Napríklad v oblasti vizuálnej stránky nie je vlastne šanca modely od seba rozoznať. Líšia sa však ponukou farebných vyotovení, ktorá sa mení podľa konkrétneho trhu. Na Alza.sk je Vivo V70 dostupné v čiernom, sivom a hnedom variante. Vivo V70 Elite sa na zahraničných trhoch ponúka napríklad v čiernom, béžovom a červenom vyhotovení. Výrobca uvádza farby Authentic Black, Sand Beige a Passion Red.
Okrem farieb sa však nedočkáte zmeny ani v rozložení zadných fotoaparátov. Zhodné sú aj základné rozmery. Čierne vyhotovenie V70 má hrúbku 7,4 mm a hmotnosť 187 g, sivé vyhotovenie potom 7,59 mm a 194 g. Pri modeli V70 Elite výrobca uvádza rovnaké hodnoty – čierny variant má 187 g a 7,4 mm, ostatné 194 g a 7,59 mm.
Nové Vivo V70 má plochý displej aj zadnú stranu, boky sú teda rovné a narušené len tlačidlami hlasitosti a zapínacím tlačidlom. Na hornej hrane nechýba infraport na ovládanie domácich spotrebičov. Konštrukcia ponúka typickú maximálnu odolnosť IP68/IP69, na ktorú sme už pri značke Vivo zvyknutí.
Oproti Vivo V60 z roku 2025 sa novinky môžu pochváliť lepším displejom. V oboch prípadoch ide o AMOLED s uhlopriečkou 6,59". Rozmery panelu sú teda príjemne kompaktné, no nie natoľko, aby utrpel zobrazovací priestor. Displej pôsobí ešte väčším dojmom vďaka minimálnym rámčekom a menšiemu výrezu pre selfie fotoaparát. Na danú veľkosť je zvolené také vysoké rozlíšenie, že výsledná jemnosť presahuje 450 ppi.
Panely majú samozrejme dynamickú obnovovaciu frekvenciu až do 120 Hz a len mierne zvyšujú dočasnú maximálnu svietivosť na 1 800 nitov. Sklo použité nad displejom nesie rovnaké označenie Schott Xensation Core a je považované za odolné. V spodnej časti panelov je integrovaná ultrazvuková 3D čítačka odtlačkov prstov, ktorá by mala spoľahlivo rozpoznať odtlačok aj pri mokrých prstoch.
Dostávame sa ku kategórii, kde sa nachádza vlastne jediný podstatný rozdiel medzi oboma novými modelmi. Výber tak bude závisieť najmä od reálneho používania a potrieb používateľa. Na slovenský trh sa nakoniec dostala základná verzia Vivo V70. Tá je vybavená čipom Snapdragon 7 Gen 4. K osemjadrovému procesoru patrí aj grafika Adreno 722. Telefón bol predstavený vo variantoch s 8 alebo 12 GB RAM a úložiskami s kapacitou 256 alebo 512 GB. Úložisko je navyše konečne rýchlejšie, a to typu UFS 4.1. Slovenský výrobca vo svojej vlastnej špecifikácii aktuálne uvádza konfiguráciu 8 GB / 512 GB, LPDDR5X a UFS 4.1.
Vivo V70 Elite si svoj prídomok zasluhuje integráciou procesora Snapdragon 8s Gen 3. Ten spolu s grafikou Adreno 735 prináša citeľné navýšenie výkonu najmä v náročnejších aplikáciách a mobilných hrách. Model Elite je dostupný vo variantoch 8 GB / 256 GB, 12 GB / 256 GB a 12 GB / 512 GB, pričom výrobca aj tu používa pamäte LPDDR5X a úložisko UFS 4.1.
Už po vybalení je v mobile nainštalovaný nový Android 16 s nadstavbou OriginOS 6. Tá kladie veľký dôraz na AI funkcie a zameriava sa aj na zlepšenie kvality fotografií. Pri európskom Vivo V70 výrobca garantuje 5 rokov bezpečnostných aktualizácií.
Aj keď tu bola šanca na zlepšenie, Vivo sa pri modeloch V70 stále neodhodlalo k integrácii bezdrôtového nabíjania, čo by už v tejto kategórii určite nebolo na škodu. Zvyšok parametrov však zostáva nadpriemerne dobrý. Kapacita akumulátora dosahuje 6 500 mAh, čo by malo postačovať aj na dvojdňové používanie. Neskôr je možné batériu dobíjať výkonom až 90 W.
Už Vivo V60 prišlo s dovtedy chýbajúcim tretím fotoaparátom, takže sme sa v roku 2025 konečne dočkali plnej zostavy vrátane teleobjektívu. Tento trend samozrejme pokračuje aj ďalej. Vivo V70 a V70 Elite opäť ponúkajú trojicu zadných fotoaparátov a výkonnú prednú selfie kameru.
Ako prvý tu opäť nájdeme hlavný 50Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu a svetelnosťou f/1,88. Bohužiaľ, širokouhlý fotoaparát si stále drží nízke rozlíšenie 8 Mpx, hoci slúži na zachytenie väčšej scény. Posledným zadným fotoaparátom je 50 Mpx teleobjektív, ktorý najnovšie ponúka až 3,7-násobné optické priblíženie. Aj tu nechýba praktická optická stabilizácia obrazu (OIS).Zostava je pri oboch modeloch v základných parametroch zhodná.
Teleobjektív ponúka 3× optické priblíženie, pričom Vivo v rade V70 výrazne stavilo aj na spoluprácu so spoločnosťou ZEISS a portrétnu fotografiu. K dispozícii je tiež Stage Mode zameraný na fotografovanie koncertov a ďalších vzdialenejších scén.
Oba modely dokážu natáčať 4K video pri 60 fps a majú množstvo efektov a režimov ako pre fotografie, tak aj video. Vivo v prípade Elite výslovne spomína aj 4K/60fps video so zachovaním detailov pri zoomovaní.
Výrobca neopomína ani predný selfie fotoaparát. Tradične ponúkne rozlíšenie 50 Mpx a aktuálne má aj lepšiu svetelnosť f/2,0. Predná kamera dokáže natáčať video v kvalite 4K pri 30 fps. Nechýba ani typická osvetľovacia dióda v podobe krúžku na zadnej strane telefónu.
Vivo V70 sa už oficiálne predáva aj na slovenskom trhu. Na Alza.sk je k dispozícii v čiernom, sivom a hnedom vyhotovení a v pamäťových variantoch 8 GB / 256 GB a 8 GB / 512 GB. Výkonnejší Vivo V70 Elite sa na slovenskom trhu oficiálne nepredáva.
| Parametre/Model | Vivo V70 | Vivo V70 Elite |
|---|---|---|
| Displej | Uhlopriečka: 6,59" | Uhlopriečka: 6,59" |
| Rozlíšenie: 2 750 × 1 260 px, 459 ppi | Rozlíšenie: 2 750 × 1 260 px, 459 ppi | |
| Typ: AMOLED | Typ: AMOLED | |
| Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | Obnovovacia frekvencia až: 120 Hz | |
| Zadné fotoaparáty | Hlavný: 50 Mpx, f/1,88, OIS | Hlavný: 50 Mpx, f/1,88, OIS |
| Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 | Širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 | |
| Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,65, AF, OIS, 3× optický zoom | Teleobjektív: 50 Mpx, f/2,65, AF, OIS, 3× optický zoom | |
| Predný fotoaparát | 50 Mpx, f/2,0, AF, 92° | 50 Mpx, f/2,0, AF, 92° |
| Čipset | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 |
| GPU | Adreno 722 | Adreno 735 |
| RAM | 8 GB | 8 GB / 12 GB |
| Interné úložisko | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB |
| Operačný systém | Android 16 | Android 16 |
| Podpora sietí 5G | ✓ | ✓ |
| 3,5 mm jack | ✕ | ✕ |
| Stupeň krytia | IP68 / IP69 | IP68 / IP69 |
| Akumulátor | 6 500 mAh | 6 500 mAh |
| Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 90 W / - | Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 90 W / - | |
| Rozmery | 157,52 × 74,33 × 7,40/7,59 mm | 157,52 × 74,33 × 7,40/7,59 mm |
| Hmotnosť: | 187 g / 194 g podľa vyhotovenia | 187 g / 194 g podľa vyhotovenia |
| Obsah balenia | USB-C kábel, adaptér, obal, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka | USB-C kábel, adaptér, obal, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka |
| Cena | od 609 €* | od Na slovenskom trhu sa nepredáva |
i
Mohlo by vás zaujímať
Vivo V70 nie je zlý telefón. Noviniek oproti modelu V60 je síce menej, no pre niektorých môžu byť dôvodom na upgrade. Oba modely V70 však medzi sebou prakticky nemajú rozdiely, a je preto dobre, že sa na náš trh pravdepodobne dostane iba základný variant – verzia V70 Elite totiž neponúka žiadny výrazný benefit navyše okrem výkonnejšieho procesora. V nahustenej strednej triede sa však novinka od Viva určite nestratí.