Obnoviť stránku

Naše predajne zostávajú otvorené a obslúžime všetkých zákazníkov. Viac informácií o aktuálnych opatreniach nájdete tu.

SXT ZX-5000B

Doručujeme aj v sobotu a v nedeľu
79,90 €
66,58 € bez DPH

SXT ZX-5000B

Ozónový generátor SXT ZX-5000B je kompaktný čistič vzduchu, ktorý úplne bezpečne odstráni z okolitého prostredia vírusy, vrátane koronavírusov, baktérie, plesne či ďalšie mikroorganizmy. Eliminuje takisto aj najrôznejšie alergény a pachy, ako sú cigaretový dym, benzén alebo toluén. Generátor môžete pomocou časovača nastaviť až na 2 hodiny prevádzky, ktorá je takmer bezhlučná. So svojím vysokým výkonom, 5 000 mg/h je vhodný na priemyselné využitie, na dezinfekciu priestorov s rozlohou 50 – 80 malebo prostriedkov hromadnej dopravy s veľkým znečistením. Jeho používanie nie je nebezpečné pre zdravie človeka, vzduch zanechá úplne čistý a dezinfikovaný. Ozónový generátor SXT ZX-5000B má jednoduché ovládanie, jeho konštrukcia je veľmi odolná a vďaka praktickému uchu je ľahko prenosný. Generátor pracuje s keramickou doskou, ktorú je nutné po zhruba 5 až 6 000 hodinách činnosti vymeniť. 

Kľúčové vlastnosti generátora ozónu SXT ZX-5000B

  • Kompaktný čistič vzduchu, ktorého prevádzka je 100 % šetrná k prírode
  • Generátor ozónu SXT ZX-5000B odstraňuje zo vzduchu všetky vírusy, plesne, baktérie aj pachy
  • Funguje na princípe vysokonapäťového korónového výboja, ktorý premení kyslík (O2) na ozón (O3)
  • Ozón vďaka procesu oxidácie na seba naviaže všetkých pôvodcov znečistenia, ktorých postupne úplne eliminuje
  • Po skončení reakcie sa ozón opäť mení na kyslík
  • Vhodný na priemyselné využitie a dezinfekciu priestorov s rozlohou 50 – 80 m2
  • S časovačom na nastavenie prevádzky až na 2 hodiny
  • Má nízku hlučnosť a jednoduché ovládanie
  • Ozónový generátor SXT ZX-5000B je odolnej konštrukcie a má ucho na jednoduché prenášanie
  • Keramickú dosku je nutné po 5 až 6 000 hodinách prevádzky vymeniť

Ako vlastne ozónový generátor funguje? 

Princíp ozónového generátora je založený na chemickej reakcii, ktorou je premena kyslíka (O2) na ozón (O3). Generátor pomocou vysokonapäťového korónového výboja nasávané molekuly kyslíka rozdelí na jednotlivé atómy, ktoré sa potom viažu do 3-atomových molekúl ozónu. Pridaním tretieho atómu kyslíka dochádza vďaka jeho následnej oxidácii k odstráneniu všetkých pôvodcov znečistenia. Novovzniknutý ozón totiž na seba ľahko naviaže baktérie, plesne, vírusy či pachy a začne meniť ich chemickú štruktúru. Pri správnom postupe a koncentrácii ozónu potom dôjde k ich úplnej eliminácii. Reakciou sa ozón mení opäť na kyslík. Používanie generátora je teda úplne bezpečné a pre životné prostredie 100 % šetrné. 

Upozornenie: 
Ozón sa síce prirodzene vyskytuje v zemskej atmosfére, ale sám osebe je to jedovatý plyn s typickým zápachom a zreteľne modrou farbou. Preto pri prevádzke generátora sa v miestnosti nesmú nachádzať žiadne osoby, zvieratá ani rastliny. Do vydezinfikovanej miestnosti vstúpte najskôr po hodine od ukončenia prevádzky prístroja. Dezinfekcia ozónovým generátorom môže pri nadmernom používaní poškodiť povrchy náchylné ku korózii alebo urýchliť degradáciu plastov či gumy. Preto sa odporúča také predmety alebo predmety s vyššou či umeleckou hodnotou bezpečne zakryť alebo najlepšie z dezinfikovaného priestoru odstrániť. 

Výkon: 
100 W

Rozmery:
225 × 185 × 156 mm


Parametre a špecifikácia

Materiál

Materiál Kov

Farba

Farba Čierna

Typ

Vlastnosti

Výkon generátora 5 000 mg/h
Vlastnosti Časovač

Rozmery

Výška 225 mm
Šírka 185 mm
Hĺbka 156 mm
Kód:  AUPR271995
Záruka: 24 mesiacov
Produktové číslo:  AUPR271995
Odkazy: Stránky výrobcu
P-DC1-WEB31