Spray Oils
Spray Oils – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 10
Vilgain Ghee Spray 200 ml
8.39 €
41.95 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - lactose-free, overflowing butter with avocado oil in a spray bottle, with practical dispenser - 41.95 €/1 l
Vilgain Avocado Oil Spray 200 ml
6.99 €
34.95 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - from the Hass variety from Kenya, with practical dispenser - 34.95 €/1 l
Vilgain Organic Olive Oil Extra virgin spray 200 ml
8.79 €
43.95 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - cold-pressed, extra virgin cooking oil - 43.95 €/1 l
ORION Sunflower/rapeseed oil for baking spray 250 ml
8.29 €
33.16 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil sunflower/rapeseed, in sprays, to prevent burning, the dosing mechanism offers three dosing stages - gentle pressure on the dispenser allows dosing in drops (for salads),...
Vilgain Coconut Oil Cooking Spray 200 ml
6.49 €
32.45 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - made of fragrant Philippine coconut, with practical dispenser - 32.45 €/1 l
TESCOMA DELÍCIA 300ml
8.99 €
29.97 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - Sunflower oil for applying a uniform layer of oil to baking moulds, also suitable for pans, grill grates, etc., composition: sunflower oil (62%), E322 (lecithin), water,...
Vilgain Avocado oil spray BIO 200 ml
7.29 €
36.45 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - premium oil for cold and hot cuisine, with practical dispenser, from Hass and Fuerte avocados, single-species, unrefined, Organic quality, high content of monounsaturated...
Nutriheads Extra Virgin Olive Oil Spray 200ml
New arrival
7.83 €
39.15 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - extra virgin olive oil spray, cold-pressed, origin Spain, spray/stream/drip application, 200ml - 39.15 €/1 l
Nutriheads Avocado Oil Spray 200ml
New arrival
7.83 €
39.15 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - avocado oil in a spray, naturally rich in omega-9 fatty acids, spray/stream/drip application, 200ml - 39.15 €/1 l
In the category Spray Oils on Alza.sk, we currently have a total of 10 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Oleje ve spreji
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Olaj spray