Zaujímajú vás názory a recenzie na SEGWAY – Robotická kosačka RTK + vision Navimow i105E? U nás má zatiaľ hodnotenie 4,7 z 5 hviezdičiek od 47 používateľov. Nižšie na tejto stránke nájdete od ostatných zákazníkov tiež ich konkrétne skúsenosti s SEGWAY – Robotická kosačka RTK + vision Navimow i105E. Určite budeme ale radi, keď nám po kúpe napíšete hodnotenie na SEGWAY – Robotická kosačka RTK + vision Navimow i105E aj vy.
pohybuje sa aj pod predmetmi, lavička, hojdačka, trampolina
tichá
kosí aj vyššiu trávu, neberie ju ako prekažku ako pri inych zariadeniach napr s LIDAR
aplikacia vyzera super
kosačka v dokovacej stanici musí byť pristupna GPS signalu, nemozete kosacku "schovať"
prídavna GPS stanica - myslel som ze tu staci dat na volné priestranstvo a kosacka bude fungovat ale nie je to tak. musi byt pristupna ako kosacka tak aj stanička gps signalu inac sa kosacka ani nepohne. pri menších a členitých zahradach moze mat problem kvoli signalu gps
este nemam vyskusane kosenie pri krajoch, pocas testu a pár koseniach kraj vynechávala (zrejme to bude len mapovanim alebo nastavením)
kosia "žiletky", tie sa musia otáčať, medzi ne a unášací disk sa ľahko dostane tráva, ktorá tomu bráni, ak to pokaždé nevyčistíte, kosenie je nekvalitne
Po prvom koseni nadsenie a odvtedy to ide nejako dole vodou. Po HW stranke asi nemam co vycitat, ale klasicky Cinan..spravi celkom dobry HW a vykasle sa na SW.
Plusy su, ze kosacna pekne deteguje predmety, dokaze ich obist a zahradu si obide aj sama.
Minusy.
Pri zakreslovani do mapy som zakreslil 3 prekazky, stvrty mi appka odmietala ulozit. Uz pri tretom som musel ulozit predchadzajuce zmeny a ist ho nastavovat znovu.
Kosacka casto zahlasi 100% hotovo, pricom aj na mape vidiet, ze spravila len 80%. Inokedy hlasi, ze uz ma hotovo 20%, pricom odhadom z mapy je to tak max 5%.
Kazdy 3x ju najdem vybitu na travniku, pretoze netrafi na nabijacku. Parkrat som ju pozoroval, napise, ze sa ide nabit pride k stanici asi na 3m a zrazu sa obrati a ide na druhy koniec zahrady.
Niektore casti zahrady odmieta pokosit a netusim preco, zahradu som preto rozdelil na mensie segmenty a metodou pokus-omyl zistujem, kde je problem.
Ak je zapnute kosenie do vsetkych smerov AI si vybera smer kosenia na zaklade random paramerov...raz najdem zahradu skosenu pozdlzne, inokedy priesne, ci po uhlopriecke.
Mam chut ju vratit, ale povedal som si, ze je to len SW zalezistost a ze to musia casom opravit tak zatial bojujeme.
Najblizsi support je v DE, kde zatial na moje poksuy o komunikaciu nereagovali, globalny support robi len kolobezky a spol. Signal GPS hlasi ok, wifi ma po cele zahrade externu na streche, vsetok SW je to aktualizany.
Som spokojný na našej členitej a hrboľatej záhrade to zvláda veľmi dobre . Len jedna vec mi vadí že stále svieti aj v pohotovostnom režime. Tak som mu spravil jednoduchú garáž ,ale inak je to super pomocník.
Okraje som nestavil ako na obrázku že polka stroja na tráve a polka mimo, ale pri kosení stroj nie je ochotný s kolesom vyjsť na obrubníky alebo chodník a tak zanecháva veľkú neskosenú časť na okrajoch a dokonca niekde aj dvojitú čiaru lebo sa otáča príliš skoro pri okrajoch. Písal som so suportom a Segway ktorý povedal že to je normálne a že to treba manuálne spraviť. Ja som mal 3 roky najlacnejšiu automatickú kosačku Landxcape ktorá stála tretinu a tá nemala problém s okrajmi tak som predal normálnu kosačku lebo som ju nepotreboval. Druhá vec že niektoré veci berie ako prekážku ktoré nie sú prekážky ako napríklad púpava alebo fľak v tráve po odstránený krtinca alebo hoc len žltý fľak v tráve, tak to obíde a cca 15 cm okolo neskosí. Mňa osobne veľmi sklamal a vrátim sa k nejakému modelu ktorý má vodiaci kábel okolo lebo ak najlacnejší stroj vedel krajšie ostrihať trávu ako hypermoderný tak ešte kamerová technológia nie je ešte v takom stave aby strihala trávu.
Nechává poměrně široký okraj neposekaný, cca 20 cm.
Se slabší, jarní trávou si poradí dobře, ale pokud tráva zesílí a sekačka třeba vjede do mokré trávy, může se zaseknout. A když jste na dovolené a přijedete za tři dny, tak tu vyšší trávu už nezvládne.
Má problém s hustým trávníkem, pod nože se dostávají zbytky trávy, což po zaschnutí znemožňuje rotaci nožů. Místo sekání pak trávu jen žvýká. To je konstrukční vada, dělá to i se zcela novými noži. Často diskutovaný problém na fórech, bohužel jsem si toho nevšiml.
Při otáčení (např. u zdi) si občas odře zadní část.
0 ×Nahlásiť
Skúste naše cookies
My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies a ďalšie údaje na zabezpečenie funkčnosti webovej stránky a s Vaším súhlasom aj okrem iného na personalizáciu reklamy a obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.