Obnoviť stránku
Od 24.10. pre vás máme otvorené všetky pobočky, na ktorých si môžete zaobstarať iba tovar základnej životnej potreby. Zároveň vám bezpečne doručíme vaše objednávky do AlzaBoxov.

PlayStation 5 Digital Edition

Variant
Predpokladaná dostupnosť
19. novembra Február 2021
400 €
333,33 € bez DPH

PlayStation 5 Digital Edition

V tejto chvíli sme naplnili počet objednávok, pre ktoré môžeme garantovať dostupnosť v termíne spustenia na trh 19. novembra. Všetkých šťastlivcov, na ktorých sa dostalo, budeme individuálne kontaktovať.

V súčasnosti je možné predobjednávať na pravdepodobný negarantovaný termín dostupnosti - Február 2021.

Budúcnosť hrania je konečne tu!
Herná konzola PlayStation 5 Digital Edition

Nová generácia populárnej hernej konzoly PlayStation je konečne tu. A prichádza revolúcia, ktorá poskytne hráčom po celom svete úplne nové zážitky. Konzola totiž zvládne až 4K rozlíšenie pri 120 FPS. Za väčšinou hardvérovej výbavy stojí spoločnosť AMD so svojím 8-jadrovým procesorom architektúry Zen 2 a grafickým čipom postaveným na platforme RDNA 2 s podporou ray tracingu.

8 jadier/16 vláken

CPU od AMD

10,28 TFLOPs

Výkon GPU

825 GB

Kapacita SSD úložiskaKoniec nahrávacích obrazoviek

Nárast grafickej kvality sa očakáva od každej generácie hernej konzoly, ale až PlayStation 5 Digital Edition prichádza s bleskovým diskovým úložiskom, ktoré tvorí SSD s kapacitou 825 GB. Konkrétne ide o najmodernejší typ s rozhraním PCIe 4.0 a prenosovou rýchlosťou až 5,5 GB/s. Vývojári však často siahnu po kompresii herných dát, pri ktorej rýchlosť stúpne až na závratných 9 GB/s. Čo to znamená v praxi? Hry sa budú spúšťať prakticky okamžite a dokonca bude možné bleskovo prepínať medzi niekoľkými aktívnymi hrami.Herná konzola PlayStation 5 Digital Edition prináša obrovské vylepšenia zvukovej stránky hier

Konzola PlayStation 5 Digital Edition získava body aj za 3D audio. Používa totiž špeciálny Tempest Engine, ktorý spracuje zvukovú stránku hier ako nikdy predtým. Kľúčovým benefitom je fakt, že na plné vychutnanie nebudete potrebovať drahé slúchadlá alebo veľa reproduktorov. Postačí vám totiž solídny inteligentný televízor.

Prepracovaný DualSense ovládač

Zásadnou novinkou ovládača DualSense je haptická odozva, ktorá sa postará o oveľa intenzívnejší herný zážitok. A ako funguje? Napríklad pri pretekárskych hrách poskytuje verný odpor pri riadení auta (pri prechádzaní cez rôzne prekážky a pod.). Konštruktéri spoločnosti Sony tiež zmenili uhol adaptívnych trigerrov a drobným zmenám neunikli ani oblasti rukovätí.

Na aké hry sa môžete tešiť?

Už v tejto chvíli je oznámených viac ako 20 nových hier pre PlayStation 5 Digital Edition. Výberu jasne kraľuje Horizon Zero Dawn 2: Forbidden West, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7 alebo Resident Evil Village.

A spätná kompatibilita?

Nebojte sa, fiasko zo štartu PlayStation 4 sa neopakuje. Nová hracia konzola PlayStation 5 Digital Edition bude už od štartu predaja podporovať zhruba 100 najlepších hier zo staršej generácie a číslo sa má postupne zvyšovať. Samozrejmosťou je zábava vo virtuálnej realite s PlayStation VR.


Parametre a špecifikácia

Verzia

Verzia PS5

Typ zásuvky

Krajina Česko, Slovensko, Maďarsko, Nemecko, Rusko, Rakúsko, Chorvátsko, Francúzsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko

Kapacita

Veľkosť úložiska 825 GB
Typ úložiska SSD

Obsah balenia

Obsah balenia Konzola, herný ovládač 1 ks, Kábel HDMI, kábel USB, napájací kábel, Stojan

Rozmery a hmotnosť

Šírka 39 cm
Výška 26 cm
Hĺbka 9,2 cm
Hmotnosť 3 900 g

Platforma

Platforma PlayStation 5

Vlastnosti

Typ konzoly k TV
Podpora hrania v 4K natívne 4K

Vstupy a výstupy

Pripojenie 3,5 mm Jack (na ovládači), LAN (Ethernet) , USB-A, USB-C, USB-C (na ovládači)

Lokalizačná hláška UK

Farba

Farba Biela

Mechanika/pamäťový slot

Typ mechaniky/slotu Bez mechaniky

Lokalizácia

Lokalizované menu CZ , HU

Predpokladaná dostupnosť

Predpokladaná dostupnosť Február 2021
Kód:  MSX005DE
Záruka: 24 mesiacov
Produktové číslo:  PS719396505
P-DC1-WEB21