Obnoviť stránku

Puller MIDI 20/3 cm

12,59 €
10,49 € bez DPH

Puller MIDI 20/3 cm

Výcviková hračka Puller Midi je skvelá hra aj intenzívny tréning. Unikátny materiál a tvar kruhu, s ktorým sa dá robiť naozaj veľa vecí. PULLER je tvorený dvoma kruhmi z unikátneho materiálu, ktorý nepoškodzuje zuby a ďasná vášho psa. Materiál umožní psovi ľahko sa zahryznúť, bez toho by bol narušený tvar a vlastnosti hračky. Viditeľné stopy po zuboch patria k bežným vlastnostiam hračky a nijako neznižujú jej odolnosť či trvanlivosť. Hračka po čase dokonca úplne stratí svoj hladký povrch, čo je úplne prirodzený prejav materiálu a patrí k používaniu Pullera. Oba kruhy sa pri tréningu používajú zároveň. Metóda tréningu odlišuje PULLER od ostatných produktov a dodáva mu množstvo predností. Stačia vám tri jednoduché cvičenia po dobu 20 minút, a váš pes vydá toľko energie ako pri behu na 5 km. Tieto cvičenia posilňujú všetky svalové partie, váš pes si vylepší fyzickú kondíciu a intenzita tréningu, ktorá vyžaduje veľké sústredenie a postreh, psa príjemne a pozitívne vyčerpá aj psychicky hravou a zábavnou formou. PULLER nie je hračka, je to tréningová pomôcka! Nenechávajte PULLER psovi na hryzenie a na hru osamote, využívajte ho na spoločnú zábavu a výcvik. Navyše tak bude PULLER pre vášho psíka stále atraktívny. Každá ďalšia hra či tréning s Pullerom bude plná nadšenia. Psík si PULLER spojí s vami a so zábavou a svoje fialové kruhy bude nevýslovne milovať!


Kľúčové vlastnosti výcvikovej hračky Puller Midi

  • Vhodná pre: border teriér, jack/parson russell, kokeršpaniel, gavalier, bígl, foxteriér, pudel
  • Rozmer kruhu 20/3 cm
  • Sada obsahuje 2 ks
  • Materiál je ľahký, neobrusuje zuby, pláva a dobre lieta
  • Zdravotne neškodný
  • Neničí zuby a ďasná
  • Jednoduchá údržba – stačí opláchnuť vodou

Puller tréning

PULLER Running

Na intenzívny beh využite oba Pullery. Hoďte psovi prvý kruh. PULLER hádžte tak, aby sa kotúľal, nemá sa hádzať ako frisbee. Keď sa pes vracia, hoďte druhý kruh, váš pes tak bude behať oveľa intenzívnejšie. PULLER Running je hra. Bežnou chybou pri vykonávaní tohto cvičenia je príkaz „Prines“. Nejde o klasický nácvik aportu ako s činkou, ale o intenzívne cvičenie behu a postrehu. Preto v prípade PULLER Running nevyžadujte odovzdanie do majiteľovej ruky, inak sa hra stane nudnou, a záujem psa čoskoro opadne. PULLER umožňuje vykonávať cvik bez zbytočných prestávok, použite radšej povel „Puller“ na udržanie pozornosti psa. Ak chcete, aby bol tréning čo najefektívnejší, ukážte psovi, že ste pripravení hodiť druhý krúžok, akonáhle k vám pribieha s prvým. Nebojte sa, že pes bude odmietať priniesť PULLER priamo do vašej ruky. Hra PULLER Running by nemala trvať dlhšie ako 5 – 7 minút, hru potom plynule preveďte na hru PULLER Jumping – skákanie. Výcvik bude pre vás oboch príjemný, zábavný a zároveň komplexný a efektívny.
Upozornenie: Vždy prispôsobte intenzitu tréningu kondícii, veku a zdravotnému stavu vášho psa!

PULLER Jumping

Základom na tréning skokov (výskokov) je opäť použitie oboch kruhov. Cieľom pre psa nie je získať kruh, ale uchopiť ho vo výskoku, po dopade pustiť a vyskočiť pre druhý kruh.
Ako postupovať pri nácviku PULLER Jumping?
Donúťte psa, aby chcel PULLER vo vašej ruke chytiť. Zdvihnite PULLER do výšky tak, aby pes musel pre PULLER vyskočiť. Nechajte ho PULLER uchopiť, kým bude pes vo vzduchu. Potom ho aj s Pullerom nechajte dopadnúť na zem. Dbajte, aby pes dopadal na všetky nohy. Potom mu ukážte druhý kruh a preveďte jeho pozornosť, aby prvý pustil a vyskočil uchopiť druhý. Takto cvičenie pokračuje stále dookola. Intenzita skokov závisí na vašom zaobchádzaní s Pullerom. Môžete nechať psa vyskakovať do malej výšky. To je vhodné na menej náročné cvičenie. Pre náročnejšie je možné nechať psa vyskočiť vysoko a v lete, keď sa pes do Pullera zahryzne, nasledovať jeho dráhu pohybu. Skok tak bude dlhší a intenzívnejší. Cvičenie by nemalo trvať celkovo dlhšie ako 5 minút. Robte psovi prestávky alebo upravujte intenzitu podľa potreby.
Upozornenie: Intenzitu cvičenia prispôsobte kondícii, zdravotnému stavu a veku psa. Ak tento cvik vykonávate so šteňatami mladšími ako 1,5 roka, robte len mierne skoky. V prípade veľkých a obrích plemien dbajte na odraz zo zadných nôh a vplyv na všetky štyri nohy zároveň.

PULLER Pulling

Tretím cvičením je preťahovanie. Na PULLER Pulling môžete plynule prejsť z PULLER Jumpingu. Opäť využite oba kruhy. Nechajte psa uchopiť kruh a preťahujte sa s ním. Ak pes vrčí, berte to ako súčasť hry a radosť z boja. Urobte preťahovanie zábavné a nechajte psa vyhrať. Akonáhle sa psovi podarí vytiahnuť vám PULLER z ruky, ponúknite mu druhý kruh. Súťaživosť a radosť z preťahovania môžete podporiť protiťahom a lomcovaním. Preťahovanie posilňuje krčné a šijové svalstvo, svalstvo čeľustí a pevný skus. Skvele dopĺňa predchádzajúce dve cvičenia a psom dáva radosť z výhry.


Parametre a špecifikácia

Maznáčik

Zviera Pes
Veľkosť zvieraťa Stredné

Typ hračky

Typ hračky preťahovadlo
Vlastnosti hračky Plávajúca na hladine, Vhodná na výcvik

Rozmery

Veľkosť 20 cm

Farba

Farba Fialová
Kód:  CHPrk0012
Záruka: 24 mesiacov
Produktové číslo:  4823089301556

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia
P-DC1-WEB01